Zabezpieczenie warunków życia ludności w wieku poprodukcyjnym w woj. kujawsko-pomorskim

Redaktor: Janusz Meller
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2007
Liczba stron: 126, format A6
ISBN: 978-83-89914-20-0
CENA: 33,60 zł 13,44 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

"
Praca zbiorowa będąca pokłosiem konferencji naukowej zorganizowanej przez Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy - podejmuje jeden z kluczowych problemów współczesnego świata jakim jest proces starzenia się społeczeństwa. Właściwy dobór autorów zapewnił duży stopień kompleksowości podejścia do problemu. Poszczególne opracowania prezentują punkty widzenia zarówno specjalistów z zakresu polityki społecznej jak i ekonomistów, prawników, demografów, znawców systemu finansów publicznych i innych. Mimo zbiorowego charakteru publikacji istnieje daleko idący konsensus co do kierunków i metod postępowania mającego na celu minimalizację negatywnych następstw starzenia się ludności."