Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Zapraszamy na FILOLOGICZNE DNI NAUKI

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Filologicznych Dniach Nauki, które odbędą się w dniach: 4-5 czerwca.

Poniżej aktualny program wydarzenia.

 

 

 

FILOLOGICZNE DNI NAUKI

 

poniedziałek 4 czerwca godz. 9.30

Filologiczne seminarium naukowe

"Hildegarda z Bingen – średniowieczna święta czy współczesna bohaterka? – wykład otwarty w języku polskim z elementami jęz. francuskiego (dr Anna Żurawska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

"Kobieta i kobiecość w zwierciadle narodowego socjalizmu" wykład otwarty w języku polskim z elementami jęz. niemieckiego (dr Katarzyna Kukowicz-Żarska, Ateneum Szkoła Wyższa w Gdańsku)

"Pirandellowska kobieta gra w kreowanie tożsamości" wykład otwarty w języku polskim z elementami jęz. włoskiego (dr Joanna Mstowska, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy)

 

poniedziałek 4 czerwca godz. 10.45

Panel studencki

"Wolontariat Europejski (EVS) – nauka i niezapomniana przygoda (mgr Anna Araszkiewicz, Fundacja "Wiatrak")

"Nordic noir, czyli zbrodnia po skandynawsku" warsztaty w języku angielskim (mgr Ewelina Ciepłuch, studentka filologii angielskiej)

"Popularyzacja kultury orientalnej w czasach współczesnych" – warsztaty w języku angielskim (Adriana Łobocka, studentka filologii angielskiej)

 

wtorek 5 czerwca godz. 9.30

Panel dla dzieci

"Mój przyjaciel" warsztaty w języku polskim z elementami jęz. niemieckiego (mgr Anna Pękała, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy)

"Mój wymarzony zawód" warsztaty w języku polskim z elementami jęz. angielskiego (mgr Justyna Wieczorek, Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy )

"Niesamowity świat bakterii" warsztaty w języku polskim z elementami jęz. niemieckiego (mgr Edyta Lelo, studentka filologii germańskiej)

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl