Zaproszenie na wykład Ks. Prof. dra hab. Waldemara Chrostowskiego

7 grudnia (środa) o godz. 19:00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy przy ul. Grodzkiej 18 odbędzie się wykład Ks. Prof. dra hab. Waldemara Chrostowskiego pt. "Pierwsza Biblia Kościoła: Septuaginta".
Ks. Prof. Waldemar Chrostowski jest wybitnym i znanym nie tylko w Polsce biblistą, profesorem zwyczajnym i dyrektorem Instytutu Nauk Biblijnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Od 2008 roku należy do Komitetu Teologicznego Polskiej Akademii Nauk, a od roku 2011 do Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski. Jest autorem ponad 2 200 publikacji naukowych
i popularnonaukowych w Polsce i za granicą. Za swą działalność naukową otrzymał w 2014 roku prestiżową Nagrodę Ratzingera.

Ks. Prof. dr hab. Waldemar Chrostowski był prelegentem podczas tegorocznej edycji konferencji z cyklu Jeden świat - wiele kultur "1050-lecie chrztu Polski a tożsamość narodowa", która miała miejsce 27-28 października br. w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Tym razem przybywa do Bydgoszczy na zaproszenie JE Ks. Biskupa Jana Tyrawy.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu!