Zjazd Uniwersytetu Dzieci Alfa

Podczas tegorocznych MODN wykazała się także kadra Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW. 11 kwietnia odbyły się zajęcia, prelekcje i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Zajęcia "Parasolka poezji" dla grupy dzieci przeprowadziła dr hab. Małgorzata Muszyńska. Dr Magdalena Prentka poprowadziła zajęcia na temat emocji, przewodnictwa w grupie. Zajęcia o tolerancji, pod okiem dr Marty Małeckiej także przyciągnęły grono młodych odbiorców. Wśród zajęć socjoterapeutycznych poruszono wiele problemów pedagogicznych, tj. szacunek dla odmienności, pewność siebie, jak mówić o swoich potrzebach nie wyrządzając krzywdy sobie i innym. Warsztaty dla dzieci: plastyczne, rozwijające kreatywność i ruchowe przeprowadziła dr Katarzyna Stefanowicz-Zawiszewska a warsztat z analogii personalnej dr hab. Małgorzata Muszyńska, prof. KPSW. Pod okiem studentki pedagogiki KPSW, mistrzyni makramy Jolanty Surmy, młodzi ludzie tworzyli swoje dzieła. Jesteśmy przekonani, że w młodych ludziach zaszczepiliśmy wiele dobrych wartości.

Inicjatywa wpisała się w szereg działań Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych KPSW w ramach VIII MODN.
Dziękujemy za przybycie!