Zmarł prof. Sławomir Dąbrowa

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację, że 16 czerwca 2020 roku odszedł prof. KPSW, dr hab. Sławomir Dąbrowa, wykładający na Wydziale Prawa i Administracji, w latach 2015-2018 pełnił funkcję kierownika Katedry Nauk Prawnoustrojowych KPSW.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy była ostatnim miejscem jego pracy zawodowej, wcześniej prof. Dąbrowa był m.in. Ambasadorem Polski w Królestwie Szwecji, Republice Jugosławii i Republice Bułgarii. Uczestnik wielu konferencji międzynarodowych. Od 2002 r. ambasador tytularny, w latach 2002-2003 wiceminister spraw zagranicznych RP.

Autor książki Ludność cywilna w konfliktach zbrojnych (1974) oraz wielu innych publikacji, wykładowca w dziedzinie prawa międzynarodowego, stosunków międzynarodowych, politologii i polityki zagranicznej.

Wyrazy współczucia Rodzinie oraz Najbliższym składają Rektor, Prezydent oraz Społeczność Akademicka Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.