Wyszukiwarka

Wolontariat w Niemczech

oferta dodana: 02.03.2018

Szanowni Panstwo,

ijgd (internationale Jugendgemeinschsaftsdienst) organizuje od kilku lat program wolontariatu długoterminowego  „Wolontarystyczny Rok Socjalny”  w obszarze pracy socjalnej i pedagogiki w Niemczech. Projekt skierowany jest dla pełnoletnich osób uczących się, studentów lub absolwentów od 18 do 26 roku życia, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje, poznać nowe instrumenty i metody pracy, pozyskać międzynarodowe doświadczenie zawodowe oraz podnieść swoje kompetencje językowe. Ważnym elementem projektu jest wzbogacenie kompetencji zawodowych i wzmocnienie szans młodych ludzi na rynku pracy w Polsce.

 

Krótko o szczegółach:

Program rozpoczyna się każdego roku 1 sierpnia lub 1 września i trwa 12 miesięcy z możliwością przedłużenia umowy o dodatkowe pół roku. Uczestnicy przez rok pracuja w pełnym wymiarze czasu pracy (tj 38,5h tygodniowo) w organizacjach socjalnych m.in warsztaty dla osób z niepełnosprawnością, przdszkola i szkoły integracyjne, centra dla seniorów, dzienne domy pomocy społecznej.

Główne zadania wolontariuszy to pomoc w organizowaniu czasu wolnego, wspieranie podopiecznych w codziennych czynnościach, pośredniczenie między podopiecznym a opiekunem grupy. Wolontariusze maja możliwosc wnoszenia i realizowania własnych pomysłów i projektów w organizacjach.

Koordynator projektu jest w stalym kontakcie z wolontariuszami, szczegolnie na początku wskazuje i informuje o niezbednych formalnościach, możliwościach odbywania kursu językowego, miejscach do spędzania czasu wolnego, wspiera podczas chwilowych kryzysów itd.

Dodatkowo wolontariusze otrzymują comiesięczne wynagrodzenie, mają zagwarantowane zakwaterowanie, są ubezpieczeni społecznie i zdrowotnie, mają prawo do min 26 dni urlopu wypoczynkowego w ciągu roku.

Ważnym elementem programu jest możliwość odbycia pięciu tygodniowych seminariów tematycznych, podnoszacych wiedzę i kwalifikacje wolontariuszy. Seminaria sa całkowicie bezpłatne i organizowane przez ijgd.

Uczestnicy na zakończenie wolontariatu otrzymują od organizacji świadectwo pracy w j. niemieckim, które może przyczynić się do znalezenia ciekawej oferty pracy po powrocie do Polski.

 

Program nie jest jeszcze znany w Polsce, jednak nie da się ukryć, że jest to doskonała forma zdobycia tych pierwszych doświadczeń zawodowych dla młodych osób. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o rozpropagowanie infromacji o programie wśród studentów, na stronach internetowych, czy też wśród znajomych.

W załączniku dodaję informacje, które mogłyby zostać wywieszone na tablicach ogłoszeń, przesłane dalej do osób zainteresowanych programem, czy też opublikowane na stronach internetowych.  W razie pytań jestem do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 09:30-16:00 pod numerem telefonu: 05121 206 61 38.

 

Zapraszam do przeczytania artykułu o udziale w programie, który napisały nasze wolontariuszki: http://www.eurodesk.pl/inspiracje/pomagajac-innym-przekraczaja-wlasne-bariery

 

Licząc na współpracę pozostaję z wyrazami szacunku

Monika Chypcinska

 

 

Monika Chypcinska

Bildungsreferentin

 

Freiwilliges Soziales Jahr

Internationale Jugendgemeinschaftsdienste (ijgd)  •  Landesverein Niedersachsen e.V.

Zingel 15  •  31134 Hildesheim  •  Tel.: 05121 20 661-20/-20 oder -38  •  Fax: 05121 20 661-45

Mail: fsj.nds@ijgd.de  •  Web: www.ijgd.de  •  www.fsj-nds.de  •  facebook.com/fsj.nds.ijgd

 

Wer wir sind und was wir machen? Mehr dazu bei YouTube.

Online-Bewerbungsbogen für ein FSJ in Niedersachsen

 

Unser Partner

 

P Vor dem Ausdrucken bitte an die Umwelt denken! Danke.

 

 

_________________

Biuro Karier nie ponosi odpowiedzialności za treść, jakość i aktualność komunikowanych na FORUM Ofert Pracy.