prof. AKP, dr hab. Piotr Herbowski

prof. AKP, dr hab. Piotr Herbowski - prawnik, kryminalistyk. Stopień naukowy doktora nauk prawnych uzyskał w lutym 2011 r. na podstawie rozprawy zatytułowanej „Badanie poligraficzne jako metoda weryfikacji wersji śledczych” (Warszawa 2011, Wydawnictwo Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji), która została przygotowana pod kierunkiem naukowym prof. nadzw. dr hab. Ryszarda Jaworskiego. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych uzyskał w maju 2019 r. na podstawie rozprawy zatytułowanej „Poufne osobowe źródła informacji. Aspekty kryminalistyczne i prawnodowodowe” (Warszawa 2018, Difin). Laureat XX Edycji Konkursu im. Prof. Tadeusza Hanauska na Pracę Roku z Dziedziny Kryminalistyki organizowanego przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu kryminalistyki, kryminologii, czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz postępowania karnego. Redaktor naukowy wielu monografii w tym poświęconych przestępczości seksualnej oraz terroryzmowi. Przewodniczący Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w trakcie służby w jednostkach terenowych Policji oraz szkolnictwie policyjnym. Prowadził szkolenia z zakresu czynności operacyjno-rozpoznawczych zarówno w służbach policyjnych, jak i specjalnych. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego.