Programowanie

dla I etapu kształcenia

(edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna)

Studia kwalifikacyjne dwusemestralne

Okres realizacji od października 2016 do czerwca 2017 r.

Adresatami studiów są nauczyciele I etapu kształcenia t.j. przedszkoli i nauczania wczesnoszkolnego oraz absolwenci szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia kształcenia specjalności edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna. Ponadto nauczyciele i absolwenci kierunków pedagogicznych – nauczycielskich realizujących zadania edukacyjne w szkole podstawowej (ramowy program dla tej grupy zawodowej zostanie przedstawiony po stwierdzeniu potrzeb organizacyjnych tj. gdy liczba zgłoszonych osób na kierunek wyniesie 15 kandydatów).

Celem studiów jest nabycie przez słuchaczy wiedzy i umiejętności do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zakresu programowania, które ma rozwijać w dziecku kreatywność, logiczne myślenie, wyobraźnię, działania twórcze.

Ramowy program studiów w wymiarze 160 godzin dydaktycznych +60 godzin praktyki obejmuje moduły:

I Obsługa urządzeń informatycznych
II Gry i zabawy matematyczne
III Mała Robotyka
IV Świat Lego
V Szachy – zabawy i gry kierowane
VI Projekty przestrzenne
VII Seminarium
VIII Praktyka

odbywać się będą w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie. Po obronie pracy końcowej słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych KPSW w Bydgoszczy.

Opłaty:

• Opłata rekrutacyjna 0 zł
  • Studia realizowane w Bydgoszczy: Koszt uczestnictwa jednej osoby 2300 zł (możliwość płatności w ratach)

Podanie do pobrania.