Wychowanie fizyczne dla nauczycieli przedszkoli i klas I - III

Studia kwalifikacyjne trzysemestralne (w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w typach szkół)

Okres realizacji od października 2016 do czerwca 2017 r.

Adresatami studiów są absolwenci studiów I i II stopnia edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz nauczyciele przedszkoli i klas I - III szkoły podstawowej.

Celem studiów jest zdobycie przez słuchaczy wiedzy i umiejętności w zakresie realizacji podstawy programowej kształcenia przedszkolnego i ogólnego dla typów szkół dotyczące wychowania zdrowotnego i kształtowania sprawności fizycznej dziecka.

Ramowy program studiów w wymiarze 360 godzin, w tym 60 godzin praktyk obejmuje, m. in. następujące zagadnienia:

1. Psychologia rozwoju dziecka
  2. Rozwój osobowy dziecka
  3. Rozwój społeczny dziecka
  4. Aktywność samoistna a wykształcona
  5. Wychowanie zdrowotne
  6. Kultura zdrowotna dziecka i jego otoczenia
  7. Sprawność fizyczna i jej diagnoza
  8. Gry i zabawy ruchowe w dostosowaniu do wieku dziecka - w terenie i na sali gimnastycznej
  9. Zajęcia ruchowe dostosowane do wieku i sprawności ruchowej dziecka
  10. Gry zespołowe
  11. Ćwiczenia usprawniające, wspomagające
  12. Wady postawy i inne deficyty sprawności ruchowej
  13. Bilans rozwoju fizycznego
  14. Praktyka
  15. Seminarium

Zajęcia odbywać się będą w soboty i niedziele, średnio co dwa tygodnie.

Po obronie pracy końcowej słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych KPSW w Bydgoszczy.

• Opłata rekrutacyjna 150 zł (bezzwrotna)
  • Studia realizowane w Bydgoszczy: Koszt uczestnictwa jednej osoby 2850 zł (możliwość płatności w ratach)
  • Studia realizowane w Pile: Koszt uczestnictwa jednej osoby 2950 zł (możliwość płatności w ratach)

Podanie do pobrania.