Studia przedmiotowe

STUDIA PRZEDMIOTOWE

Jest to obszar propozycji dotyczy przedmiotów kształcenia (zajęć) zawartych w siatkach organizacyjnych szkół i placówek edukacyjnych wszystkich typów będących w systemie edukacji MEN.

Propozycja kierunków spełnia standardy prawne i merytoryczne dla uzyskania przez absolwenta kwalifikacji zawodowych.

Efekty kształcenia kreowane przez Uczelnie dla kierunku kształcenia obejmują najnowsze trendy rozwojowe i standardy naukowe dla wiedzy i umiejętności, w które zostanie wyposażony absolwent studiów podyplomowych.

Warunkiem uczestnictwa w studiach podyplomowych w obszarze „ studia przedmiotowe” jest posiadanie przez kandydata uprawnień pedagogicznych (nauczycielskich).

Istnieje możliwość studiowania równoległego obu dziedzin tj. kierunku przedmiotowego