Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Erasmus łączy KPSW z Perth College

Ze studyjną wizytą, gości w Bydgoszczy Mei Li Roberts z Perth College. Z tą szkocką uczelnią Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa współpracuje od dwóch lat.

3 listopada 2009 gość z Wielkiej Brytanii spotka się z pracownikami Wydziału Filologicznego, by rozmawiać na temat możliwości międzyuczelnianej wymiany studentów. Dzień później Mei Li Roberts przybliży pracownikom oraz studentom KPSW swoją uczelnię, system edukacyjny w Północnej Szkocji, a także przedstawi prezentację na temat praktycznych stron nauczania on-line. 5 listopada spotka się także z władzami Wydziału Pedagogicznego, by rozmawiać o współpracy z nauczycielami akademickimi tej jednostki. Mei Li Roberts weźmie tez udział w warsztatach na temat metod nauczania i polskiego systemu edukacji.

Współpraca z Perth College obejmuje wymianę studentów i kadry dydaktycznej, współpracę naukową w zakresie publikacji, organizacji konferencji i seminariów. W ramach programu Erasmus, dotyczy ona wymiany nauczycieli akademickich na Wydziałach Filologicznym i Pedagogicznym KPSW.

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl