Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Drugi dzień kongresu Jeden świat – wiele kultur

Tegoroczny Kongres już za nami. Drugi dzień to przede wszystkim konferencja naukowa „Ochrona Rzeczypospolitej Polskiej przez prawo karne na tle stulecia niepodległości”, której moderatorem był dziekan Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii dr hab. Igor Zgoliński, prof. KPSW.

Obrady rozpoczęły się od wystąpienia prof. KPSW Alicji Grześkowiak nt „Podstaw aksjologicznych prawnokarnej ochrony Rzeczypospolitej Polskiej w stuletnim zbliżeniu”. Zgromadzeni słuchacze mogli również poznać historię „Przestępstwa szpiegostwa na szkodę RP", którą przybliżył dr Wiesław Juchacz.

W ramach „Manufaktury Młodych” Wydział Nauk Społecznych i Filologicznych przygotował warsztaty dotyczące m.in. „Treningu kompetencji interpersonalnych”. Wykłady dla młodzieży dotyczyły tematyki medialnej, kultury czy osób niepełnosprawnych. Najmłodsi goście uczestniczyli w Zjeździe Uniwersytetu Dzieci Alfa.

Przez ostatnie dwa dni na Uczelni prowadzony był szeroko rozumiany dialog międzykulturowy. Zgromadzeni goście z kraju i zza granicy wymieniali myśli na istotne problemy współczesnego świata. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie odwiedzili KPSW i wzięli udział w licznie przygotowanych konferencjach naukowych oraz warsztatach.

 

 

 

 

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl