Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Studenci filologii dla wychowanków domu dziecka

Blisko 600 złotych uzbierali studenci filologii angielskiej podczas licytacji książek, która towarzyszyła III edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Symboliczny czek przekazali w poniedziałek dyrekcji bydgoskiego domu dziecka. Kwota ta zasili specjalny fundusz, z którego kupowane są upominki urodzinowe i imieninowe dla wychowanków.

Po raz pierwszy ortograficznej imprezie, która odbyła się pod koniec kwietnia, towarzyszył kiermasz książek używanych i nowych. W bardzo dobrych cenach można było zakupić, m.in. angielską beletrystykę, podręczniki i słowniki. Większość pozycji używanych była darem od wykładowców filologii angielskiej. Wydawnicze nowości zaprezentowała zaś księgarnia lingwistyczna POWER, która w tym dniu sprzedawała je z wysokim rabatem.

Obok kiermaszu studenci zorganizowali licytację najcenniejszych pozycji, wśród których znalazły się m.in. najnowsze słowniki, książki o przygodach Harrego Pottera czy autorstwa Stephena Kinga. Dzięki hojności studentów i pracowników Wydziału udało się uzbierać blisko 600 złotych z przeznaczeniem na cel charytatywny.

W poniedziałek, 7 czerwca studentki II roku filologii angielskiej - Agnieszka Roszak, Kasia Janicka, Joanna Chałabiś i Marta Szatkiewicz wraz z mgr Hanną Świetlik spotkały się z Natalią Lejbman, dyrektor bydgoskiego domu dziecka przy ul. Stolarskiej. Kwota, którą przekazano zasili specjalny fundusz, z którego kupowane są urodzinowe i imieninowe upominki dla wychowanków.

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl