Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Kongres "Jeden świat - wiele kultur"

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na organizowany po raz trzynasty Kongres „Jeden świat – wiele kultur”, który odbędzie się 21-22 października 2022 roku w siedzibie Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Podobnie jak w minionych latach, współorganizatorem Kongresu jest Fundacja Watykańska Joseph Ratzinger – Benedykt XVI, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.
 

Kongres stanowi kontynuację zainaugurowanych w roku 2010 przez naszą Uczelnię, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli na temat współczesnego świata. Sukces dotychczasowych edycji Kongresu sprawił, że inicjatywa ta została dostrzeżona i doceniona zarówno przez krajowe jak i międzynarodowe środowiska naukowe.
W ramach tegorocznej edycji Kongresu dnia 22 października 2022 r. planowana jest Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Europa Ojczyzn – Europa wartości” oraz konferencje tematyczne obejmujące dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk inżynieryjno-technicznych:
-  Europa wartości,
-  Państwo i prawo cz. I,
-  państwo i prawo cz II -Współczesne problemy prawa,
-  Ludobójstwo i zbrodnie wojenne,
-  Współczesne wyzwania ekonomii,
- Aspekty humanistyczne w rozwoju nauk technicznych,
- Inclusion/resistance/rejection: representations of identity in literature and culture

Kongres odbędzie się w formie hybrydowej, wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl/ na której odbędzie się transmisja online z inauguracji Kongresu oraz  Konferencji Międzynarodowej.

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl