Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Kongres

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na organizowany po raz dwunasty Kongres „Jeden świat – wiele kultur”, który odbędzie się  23 października 2021 roku (część konferencyjna) i 24 października 2021 r. (imprezy towarzyszące) w siedzibie Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy. Podobnie jak w minionych latach, współorganizatorem Kongresu jest Fundacja Watykańska Jozef Ratzinger – Benedykt XVI, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urząd Miasta Bydgoszczy.

Kongres stanowi kontynuację zainaugurowanych w roku 2010 przez naszą Uczelnię, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli na temat współczesnego świata. Sukces dotychczasowych edycji Kongresu sprawił, że inicjatywa ta została dostrzeżona i doceniona zarówno przez krajowe jak i międzynarodowe środowiska naukowe.
W ramach tegorocznej edycji Kongresu planowana jest Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Uniwersytet i jego wartości we współczesnym świecie” oraz konferencje tematyczne obejmujące dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, teologicznych, nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk inżynieryjo-technicznych:
-  Kulturowe i religijne aspekty współczesnych globalnych przemian,
-  Współczesne myślenie o wychowaniu w perspektywie humanistyki,
-  Współczesne problemy prawa,
-  Współczesna wizja kary kryminalnej,
-  Współczesne wyzwania ekonomii,
-  Osiągnięcia i trendy rozwoju nauk technicznych.

Kongres odbędzie się w formie hybrydowej, wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie https://oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl/ na której odbędzie się transmisja online z inauguracji Kongresu oraz  Konferencji Międzynarodowej.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl