Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Mechanizm zbrodni – podcasty z udziałem prof. Czesława P. Kłaka

Prof. KPSW dr hab. Czesław P. Kłak, kierownik Katedry Kryminologii, Kryminalistyki, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Nauk Penitencjarnych, w ramach cyklu „Kryminalne Zagadki Podkarpacia”, przeprowadził analizę kryminologiczną i kryminalistyczną zabójstw, do których doszło w województwie podkarpackim.
 

W podcaście z udziałem Profesora przedstawiono okoliczności zbrodni, analizowane wersje śledcze oraz podjęto próbę rekonstrukcji motywacji sprawcy.
1. Tragedia w Ostrowie. Jak zginęła 81-letnia matka i 60-letni syn? Kryminalne Zagadki Podkarpacia [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)
2. Tajemnica zabójstwa ciężarnej 25-latki z Dębicy. Kryminalne Zagadki Podkarpacia [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)

Kryminalne Zagadki Podkarpacia” to pierwszy w historii Nowin24 cykl podcastów. Prof. KPSW dr hab. Czesław P. Kłak z Kujawsko Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz jego uczeń – dr Arkadiusz Szajna, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach analizują najgłośniejsze zbrodnie popełnione na Podkarpaciu oraz słynne procesy sądowe, w których występowali uczestnicy (w tym biegli sądowi) pochodzący z miejscowości znajdujących się w granicach obecnego województwa podkarpackiego, począwszy od okresu międzywojennego, odwołując się do dorobku kryminologii, kryminalistyki i medycyny sądowej. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek na portalu Nowiny24.pl oraz platformach Spotify i Apple Podcasts.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl