Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Koszykarze AZS KPSW wicemistrzami województwa!

Studenci KPSW wywalczyli tytuł wicemistrza Wojewódzkich Mistrzostw Szkół Wyższych w Koszykówce! W zaciętym meczu eliminacyjnym o finał pokonali AZS UKW, w walce o tytuł ulegli jednak koszykarzom WSG.

Rywalizacja między akademickimi zespołami koszykówki rozpoczęła się w styczniu. Koszykarze AZS KPSW byli nie do pokonania we wszystkich meczach ćwierćfianałowych i w półfinale. Nasza drużyna weszła do finału wraz z koszykarzami AZS UMK, którzy ulokowali się na drugiej pozycji. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z AZS WSG, UKW i WSB, a do finału weszły dwie pierwsze. Walka o I miejsce rozegrała się 24 marca. W meczach eliminacyjnych o miejsce w finale AZS KPSW pokonała UKW (69:62), a AZS WSG wygrał z UMK. O finał walczyły więc dwie bydgoskie drużyny. Niestety, naszym kolegom nie udało się obronić tytułu Akademickiego Mistrza Koszykówki w województwie - lepsi okazali się koszykarze WSG (71:82). Trzecie miejsce zajęli studenci UKW.

Nasza drużyna wywalczyła awans do półfinału, który odbędzie się 9-10 kwietnia. Akademickiego Mistrza Polski w Koszykówce poznamy w maju.

W meczu eliminacyjnym o miejsce w finale w drużynie AZS KPSW zagrali: Mateusz Bierwagen (8), Tomasz Drozdowski (0), Rafał Klimek (4), Marcin Kosiński (2), Paweł Mróz (14), Krzysztof Pawlak (0), Dorian Szyttenholm (22), Krzysztof Tajl (0) i Rafał Urbaniak (19).

W meczu o tytuł mistrza: Tomasz Drozdowski (0), Rafał Klimek (3), Marcin Kosiński (8), Paweł Mróz (4), Krzysztof Pawlak (0), Dorian Szyttenholm (37), Krzysztof Tajl (0) i Rafał Urbaniak (19).

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl