Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Psychologia zbrodni – podcasty z prof. Czesławem P. Kłakiem

Prof. KPSW dr hab. Czesław P. Kłak, kierownik Katedry Kryminologii, Kryminalistyki, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Nauk Penitencjarnych KPSW, w ramach cyklu „Kryminalne Zagadki Podkarpacia” odniósł się do przypadku „Szatana z Piotrkowa”.
 

Tak nazwany został Mariusz Trynkiewicz, który za zabójstwo w lipcu 1988 r. czterech chłopców został skazany na karę śmierci, zamienioną później na mocy amnestii z 1989 r. na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Kryminalne Zagadki Podkarpacia. "Szatan z Piotrkowa" zwabił do mieszkania i zabił czterech chłopców [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)

W programie prof. Czesław P. Kłak mówił o śledztwie, procesie sądowym, wyroku, i zaburzeniach skazanego. Jakie były okoliczności zbrodni, w jaki sposób sprawca wybrał swe ofiary, jakie okoliczności o tym zdecydowały, w jaki sposób sprawca działał, pozyskując zaufanie ofiar, w jaki sposób zostały pozbawione życia, a także jakie okoliczności zdecydowały, że Mariusz Trynkiewicz finalnie odbywał karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym w Rzeszowie – między innymi na te pytania odpowiada profesor naszej Uczelni.

Inne podcasty z prof. Czesławem P. Kłakiem poświęcone zostały sprawie:
„nożownika” ze Stalowej Woli, który 20 października 2017 r. zaatakował przypadkowe ofiary w galerii, w wyniku czego jedna z nich zmarła

Kryminalne Zagadki Podkarpacia. Uzbrojony w dwa noże atakował klientów galerii handlowej, zabił jedną osobę [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)
oraz śmierci dwóch osób w Sanoku w styczniu 2013 r., których przyczyną zgonu były strzały w głowę z broni przyłożonej do skroni
Dramat w Sanoku: Strzały do policjantów, zabójstwo i samobójstwo. Kryminalne Zagadki Podkarpacia [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)


Prof. KPSW dr hab. Czesław P. Kłak w każdym przypadku analizuje, jakie czynniki doprowadziły do popełnienia przestępstwa, dlaczego do niego doszło, co spowodowało, że ofiarami stały się te, a nie inne osoby, czy sprawca działał w sposób przemyślany, czy też zamiar popełnienia przestępstwa ukształtował się pod wpływem chwili, jak również w jaki sposób zostało popełnione przestępstwo.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl