Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Norweskie Stavanger z wizytą w KPSW

Wymiana doświadczeń, omawianie szczegółów współpracy między KPSW a Uniwersytetem w Stavanger, rozmowy o planach na przyszłość, ale także wywiad w „Megafonie", zwiedzanie Bydgoszczy i Torunia - tak w największym skrócie przebiegła wizyta gości z Norwegii w Polsce.

Wizytę w naszym regionie goście rozpoczęli od zwiedzania Torunia. W poniedziałek (22 marca) przedstawiciele Uniwersytetu w Stavanger spotkali się z władzami naszej uczelni, by porozmawiać o wspólnie realizowanym projekcie „Internacjonalizacja oraz podnoszenie kultury jakości kształcenia jako źródła reformy instytucjonalnej". Norwegowie byli także gośćmi Akademickiego Radia Internetowego Megafon, a dzięki temu spotkaniu słuchacze dowiedzieli się, między innymi, jak bardzo system kształcenia w Norwegii różni się od tego w Polsce. Z kampusu przy ul. Toruńskiej goście wyruszyli na zwiedzanie Bydgoszczy.

Wtorek był dniem szczegółowych prezentacji na temat efektów dotychczasowej współpracy. Goście opowiadali o strukturze współpracy międzynarodowej na swojej uczelni i systemie edukacji w Norwegii, przedstawiciele KPSW wyjaśnili zaś, jak działa system edukacji w Polsce. Przedstawiciele obu uczelni mówili też o kulturze jakości kształcenia w swoich placówkach. Goście odwiedzili również Centrum dla Studentów Zagranicznych KPSW przy ulicy Pestalloziego 18 A, a także spotkali się z prowadzącą zajęcia z języka polskiego dla obcokrajowców i studentami biorącymi udział w kursie.

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl