Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Konkurs GEOLOGIA 2021

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza do udziału w konkursie Geologia 2021.Konkurs ma na celu pokazanie zastosowań w praktyce: przedsięwzięć służących rozwojowi i promocji polskiej geologii, filmów rozpowszechniających wiedzę z zakresu geologii, nowatorskie i wysoce efektywne rozwiązania naukowe, techniczne, technologiczne, organizacyjne, ideowe i gospodarcze oraz fundamentalne odkrycia w dziedzinie geologii.

Czytaj więcej...

Konkurs na projekt maskotki WUF11

W związku ze zbliżającą się XI sesją Światowego Forum Miejskiego (WUF) Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej organizuje konkurs, którego tematem jest  stworzenie projektu graficznego i nazwanie maskotki, która będzie promowała WUF11. Liczy się kreatywne nawiązanie do tematyki Światowego Forum Miejskiego. Udział w konkursie mogą wziąć uczniowie szkół ponadpodstawowych od 16 roku życia oraz studenci szkół wyższych do  25 roku życia. Termin zgłoszenia prac upływa 31 października 2021 r.

Czytaj więcej...

Konferencja nt. przemocy w rodzinie z udziałem prof. Czesława Kłaka

8 października 2021 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja szkoleniowa nt. „Identyfikowanie przemocy w rodzinie i środki przeciwdziałania. Obowiązki dyrektora szkoły i nauczyciela”. Organizatorem spotkania był Podkarpacki Kurator Oświaty. Podczas konferencji wykład wygłosił prof. KPSW dr hab. Czesław Kłak, kierownik Katedry Kryminologii, Kryminalistyki, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Nauk Penitencjarnych KPSW w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Nagroda pielęgniarska Królowej Szwecji Sylwii

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to stypendium, skierowane do pielęgniarek i pielęgniarzy oraz osób studiujących pielęgniarstwo, angażujące najbystrzejsze umysły i ich najbardziej kreatywne pomysły w celu podniesienia prestiżu zawodu pielęgniarki oraz stworzenia warunków dla trwałych, pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej.

Czytaj więcej...

Ogólnobydgoska Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

Diecezjalny Duszpasterz Akademicki oraz Duszpasterstwo Akademickie Martyria zapraszają na Ogólnobydgoską Inaugurację Roku Akademickiego 2021/2022, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy ul. gen. Bołtucia 5, 17 października 2021 o godz. 18:30.
Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi JE ks. bp. Krzysztof Włodarczyk Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej.

 

Wsparcie finansowe dla studentów

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało broszurę informacyjną skierowaną do studentów, dotyczącą możliwości ubiegania się na studiach o wsparcie finansowe, w ramach bezzwrotnych świadczeń, w formie stypendiów i zapomóg finansowanych z budżetu państwa oraz kredytów studenckich z dopłatami do oprocentowania. Zachęcamy do zapoznania się TUTAJ.

XL Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych

Dr Dariusz Kuberski z Instytutu Prawa i Administracji 20–24.09.2021 r. uczestniczył i moderował jedną z sesji XL Jubileuszowego Seminarium Rzeczników Patentowych Szkół Wyższych w Cedzynie koło Kielc, które było poświęcone zagadnieniom praw własności przemysłowej oraz prawu autorskiemu i prawom pokrewnym.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl