Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Zgoda PKA na kształcenie magisterskie na administracji!

Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy w sprawie uruchomienia studiów magisterskich na kierunku administracja na Wydziale Administracji i Stosunków Międzynarodowych KPSW.

Czytaj więcej...

O tłumaczeniach poza tekstem

Kto pracuje jako tłumacz lub dopiero marzy mu się taka praca, nie mógł przeoczyć wykładu zatytułowanego „Translating outside the text", który wygłosił w KPSW dr Yong Zhong. Spotkanie z pochodzącym z Chin tłumaczem, etnografem, twórcą filmów dokumentalnych, a obecnie pracownikiem University of New South Wales w Australii odbyło się 22 października.

Czytaj więcej...

Dołącz do czirliderek Asta Dance!

Kochasz taniec i sport? Marzysz, by te dwie pasje połączyć? Nasza uczelnia daje Ci taką szansę - dołącz do zespołu czirliderek KPSW Asta Dance. Studentki trenują w ramach AZS KPSW, pod czujnym okiem Małgosi Kosickiej - instruktorki fitness i tańca nowoczesnego. Kontakt e-mail: golka12@interia.pl lub tel. 888 817-401.

Czytaj więcej...

O wierności, miłości i nie tylko

4 listopada w Bydgoszczy rozpoczyna się XXVIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jego tegorocznym przesłaniem są słowa wypowiedziane w Bydgoszczy przez Jana Pawła II, podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1999 roku - „Dali świadectwo wierności Chrystusowi...". W cykl spotkań, wykładów i imprez, włącza się również KPSW.

Czytaj więcej...

Narkotyki, czyli droga donikąd

„Uzależnienia a śmierć"- konferencja zorganizowana przez naszą uczelnię i Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii już za nami. Uczestniczyli w niej naukowcy z całego kraju oraz studenci kierunków pedagogicznych, psychologicznych, medycznych i socjologicznych. Sympozjum połączone było z warsztatami, w których wzięło udział 140 osób.

Czytaj więcej...

W świecie problemów osób niepełnosprawnych

Człowiek upośledzony umysłowo osobą (nie)seksualną, rodzicielstwo tworzone dla dziecka niepełnosprawnego, jakość życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin - te oraz wiele innych tematów poruszyli uczestnicy ogólnopolskiego sympozjum na temat form pomocy i terapii dla rodzin osób niepełnosprawnych. Konferencja zorganizowana przez Zakład Pedagogiki Specjalnej KPSW oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Bydgoszczy odbyła się 16 października.

Czytaj więcej...

Już wiedzą, jak zrobić wrażenie na szefie

Tłumy studentów i osób poszukujących zatrudnienia odwiedziły tegoroczne Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2009. A było warto, bo na wielu z nich czekały konkretne propozycje od około 50 firm i przedsiębiorstw z kraju i regionu.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl