Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

O rodzinie i jej roli w wychowaniu

„W poszukiwaniu znaczenia rodziny w czasach ponowoczesnych" - taki tytuł nosił wykład, który 14 kwietnia wygłosił prof. dr hab. Anna Kwak z Uniwersytetu Warszawskiego. Było to trzecie, i ostatnie już spotkanie, w ramach seminariów poświęconych współczesnym środowiskom wychowawczym.

Czytaj więcej...

W najbliższy weekend zajęcia odwołane

Ze względu na zaplanowane na najbliższy weekend uroczystości żałobne oraz pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki, Jego Magnificencja Rektor KPSW odwołuje zajęcia dydaktyczne w dniach 17 i 18 kwietnia 2010.

W weekend nieczynne będą także inne jednostki, m.in. Biblioteka Główka KPSW, Kwestura, Studium Praktyk, Sekcja Stypendiów, Dziekanaty Wydziałów: Administracji i Stosunków Międzynarodowych, Ekonomii, Filologicznego, Pedagogicznego i Technicznego .

Turniej siatkówki przesunięty o tydzień

W związku z żałobą narodową i odwołaniem przez władze uczelni imprez sportowych, pierwsze rozgrywki o Puchar Kanclerza w Piłkę Siatkową zostają przesunięte na przyszły tydzień. To samo dotyczy terminów kolejnych meczy.

Kto zdobędzie Puchar Kanclerza KPSW?

Znany jest już terminarz rozgrywek II Międzywydziałowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Kanclerza KPSW. W rywalizacji bierze udział osiem drużyn, a pierwszy mecz już w najbliższy wtorek (13 kwietnia). Mistrzów KPSW w siatkówce poznamy 4 maja!

Czytaj więcej...

Szukamy zdolnych i ambitnych!

Jeśli Twoja średnia ocen z ostatniego semestru to minimum 4,0, masz na koncie osiągnięcia naukowe lub sportowe, udzielasz się społecznie albo władasz kilkoma językami - jesteś idealnym kandydatem do Studenckiego Nobla 2010. Zgłoś się do konkursu - masz czas do 11 kwietnia 2010.

Czytaj więcej...

74. Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę

„Kochać - nie znaczy zawsze to samo" - to hasło tegorocznej, 74. Pielgrzymki Akademickiej na Jasną Górę, która odbędzie się 23-25 kwietnia 2010. Zapisy odbywają się za pośrednictwem ośrodków Duszpasterstwa Akademickiego: Arka (oo. Jezuici), faraDA (parafia Opatrzności Bożej), Kana (parafia NSPJ), Martyria (parafia MB Królowej Męczenników), Stryszek (Bazylika ks. Misjonarzy) i Viator (oo. Kapucyni - kościół „Klarysek"). Szczegółowy program pielgrzymki:

Czytaj więcej...

KPSW w walce z bezrobociem

Nasza uczelnia dołączyła do grona sygnatariuszy Bydgoskiego Paktu na Rzecz Zatrudnienia. To instytucja lokalnego partnerstwa, której celem jest zmniejszenie bezrobocia, poprzez działania związane ze wzrostem zatrudnienia.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl