Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Warsztaty dziennikarskie dla uczniów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy organizuje warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów. Jeśli chcesz poznać różne gatunki dziennikarskie, nauczyć się pisać i nagrywać materiały radiowe i telewizyjne zapraszamy do Akademii Medialnej KPSW! Rozpoczynamy 4 stycznia 2010.

Czytaj więcej...

Przyszedł Święty Mikołaj do Skrzata...

200 kilo słodyczy i inne niespodzianki, które zebraliśmy podczas Meczu Słodkich Serc, przed świętami trafiły do dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych „Skrzat" oraz przy Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy. Radość z niespodzianki była ogromna, zwłaszcza że podarki od kibiców wręczał najmłodszym sam Święty Mikołaj!

Czytaj więcej...

Świat widziany zza krat

Malarstwo, rysunki, rzeźby i rękodzieła autorstwa osadzonych z kilkudziesięciu zakładów penitencjarnych w Polsce można było oglądać w holu głównym budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57. Prace te wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Więziennej organizowanym już po raz 19. przez Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Wystawa, która gościła u nas do końca grudnia to efekt współpracy Wydziału Pedagogicznego naszej uczelni z bydgoskim aresztem.

Czytaj więcej...

Kursy umiejętności zawodowych dla studentów

Studium Podyplomowe zaprasza studentów KPSW do udziału w kursach podwyższających umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną wybranych dziedzin pracy zawodowej nauczyciela, pedagoga, ekonomisty, urzędnika sądowego, urzędnika administracji i wielu innych. Program poszczególnych kursów został opracowany w taki sposób, aby nasz absolwent zdobył oczekiwane przez pracodawcę, konkretne umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Kup kalendarz w weekend i posłuchaj o Indiach

W najbliższy weekend (18 i 19 grudnia 2010) wolontariusze zaangażowani w projekt „Studenci dla Indii" rozprowadzać będą na terenie uczelni kalendarze Indie 2011. Będzie to także wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy na temat ich dotychczasowej działalności. Wolontariuszy będzie można spotkać w sobotę i niedzielę w budynkach przy ul. Piotrowskiego 12-14 oraz Toruńskiej 55-57 w godz. 14.00-16.00.

Czytaj więcej...

Kup Kalendarz Indie 2011!

Druga edycja Kalendarza - Indie 2011 jest już gotowa! Wydawnictwo jest jednym z efektów naszego wolontariackiego projektu „Studenci dla Indii". Kalendarz to cegiełka, a pieniądze z jego sprzedaży pozwolą na kontynuację misji w przyszłym roku. Każdy, kto go kupi wesprze ideę rozbudowy szkoły dla dzieci w indyjskiej wiosce Manvi. Kalendarze rozprowadzają wolontariusze na terenie uczelni przy ul. Piotrowskiego 12-14 i Toruńskiej 55-57 (dostępne są także w dziekanatach oraz klubach).

Czytaj więcej...

Współpracujemy z Izbą Inżynierów Budownictwa

Zgłaszanie przez członków Izby propozycji do programów nauczania na kierunku budownictwo, tak by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do egzaminów kwalifikacyjnych, nagradzanie najlepszych studentów, ścisła współpraca naukowców z praktykami. To tylko kilka korzyści wynikających z porozumienia zawartego pomiędzy naszą uczelnią a Kujawsko-Pomorską Izbą Inżynierów Budownictwa.

Czytaj więcej...

750 pedagogów z dyplomem KPSW

Blisko 750 absolwentów Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej odebrało 14 grudnia dyplomy ukończenia studiów. W gronie tym znaleźli się absolwenci studiów licencjackich i magisterskich na kierunku pedagogika.Uroczystość odbyła się w budynku KPSW przy ul. Piotrowskiego 12-14 (Auditorium Maximum).

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl