Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

KPSW i jej trener w eterze

Zaplanowana na poniedziałek rozmowa z trenerem Jarosławem Zawadką nie odbyła się ze względu na żałobę narodową. Do słuchania tej audycji zapraszamy we wtorek (20 kwietnia) na godz. 15.30. Tradycyjnie już zachęcamy słuchaczy do zadawania pytań, które przesyłać można na uruchomiony podczas programu numer GG 18519563.

Czytaj więcej...

Msza święta w intencji ofiar katastrofy

Studenci i wykładowcy bydgoskich uczelni modlili się w miniony czwartek w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku oraz ich rodzin. Msza akademicka zainicjowana przez wszystkie bydgoskie samorządy studenckie odbyła się w Bazylice Mniejszej pw. św Wincentego a Paulo.

Absolwent administracji i jego zawodowe losy

Jak układają się losy edukacyjne i zawodowe absolwentów administracji? Czy pracowników administracji dotykają patologie życia zawodowego? Jakie perspektywy zatrudnienia w służbie cywilnej mają przed sobą studenci i absolwenci tego kierunku? - nad tymi i wieloma innymi zagadnieniami dyskutować będą uczestnicy konferencji zatytułowanejStudent i absolwent kierunku administracja na rynku pracy". Organizatorem sympozjum, które odbędzie się 19 kwietnia (poniedziałek) jest Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych KPSW.

Czytaj więcej...

O rodzinie i jej roli w wychowaniu

„W poszukiwaniu znaczenia rodziny w czasach ponowoczesnych" - taki tytuł nosił wykład, który 14 kwietnia wygłosił prof. dr hab. Anna Kwak z Uniwersytetu Warszawskiego. Było to trzecie, i ostatnie już spotkanie, w ramach seminariów poświęconych współczesnym środowiskom wychowawczym.

Czytaj więcej...

W najbliższy weekend zajęcia odwołane

Ze względu na zaplanowane na najbliższy weekend uroczystości żałobne oraz pogrzeb Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Jego Małżonki, Jego Magnificencja Rektor KPSW odwołuje zajęcia dydaktyczne w dniach 17 i 18 kwietnia 2010.

W weekend nieczynne będą także inne jednostki, m.in. Biblioteka Główka KPSW, Kwestura, Studium Praktyk, Sekcja Stypendiów, Dziekanaty Wydziałów: Administracji i Stosunków Międzynarodowych, Ekonomii, Filologicznego, Pedagogicznego i Technicznego .

Turniej siatkówki przesunięty o tydzień

W związku z żałobą narodową i odwołaniem przez władze uczelni imprez sportowych, pierwsze rozgrywki o Puchar Kanclerza w Piłkę Siatkową zostają przesunięte na przyszły tydzień. To samo dotyczy terminów kolejnych meczy.

Kto zdobędzie Puchar Kanclerza KPSW?

Znany jest już terminarz rozgrywek II Międzywydziałowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Kanclerza KPSW. W rywalizacji bierze udział osiem drużyn, a pierwszy mecz już w najbliższy wtorek (13 kwietnia). Mistrzów KPSW w siatkówce poznamy 4 maja!

Czytaj więcej...

Szukamy zdolnych i ambitnych!

Jeśli Twoja średnia ocen z ostatniego semestru to minimum 4,0, masz na koncie osiągnięcia naukowe lub sportowe, udzielasz się społecznie albo władasz kilkoma językami - jesteś idealnym kandydatem do Studenckiego Nobla 2010. Zgłoś się do konkursu - masz czas do 11 kwietnia 2010.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl