Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Studencki spływ Brdą nie odbędzie się

Studencki spływ kajakowy na Brdzie organizowany przez Akademicki Związek Sportowy KPSW miał się odbyć w piatek, 28 maja. Niestety, ze względu na duże zagrożenie wysoką wodą na rzece Brdzie, władze KU AZS zdecydowały o odwołaniu imprezy.

Spraw dzieciom radość

„Radość dziecka" - już po raz siódmy pod tym hasłem ruszyła zbiórka niezbędnych artykułów dla najbardziej potrzebujących. W tym roku studenci z Koła Naukowego Resocjalizacji im. Czesława Czapówa „Konar" zbierają środki czystości, które przekażą do Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Na darczyńców czekamy do czwartku (13 maja) w holu głównym KPSW przy ul. Toruńskiej.

Czytaj więcej...

Co ty wiesz o zarządzaniu?

Koło Naukowe HRM na UMK zaprasza studentów ekonomii - i nie tylko - do udziału w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Zarządzaniu Zasobami Ludzkimi. Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu zarządzania kadrami, ruszajcie do Torunia. Kolejna, czwarta już edycja odbędzie się 13 maja 2010 roku.

Czytaj więcej...

Juwenalia Bydgoskie 2010

Studenckie święto oficjalnie rozpocznie się 12 maja, ale w pierwszych juwenaliowych imprezach będzie można uczestniczyć już od poniedziałku (10 maja). W cyklu kulturalno- rozrywkowych spotkań pod hasłem „Pokaż się" będzie można podziwiać także wielu uzdolnionych studentów naszej uczelni. Szerszej publiczności zaprezentuje się Teatr Akademicki KPSW, Chór Akademicki. Będzie także okazja zobaczyć naszego studenta, który gotując... recytuje wiersze.

Czytaj więcej...

Dyktando z burmistrzem Londynu!

Kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także gimnazjalistów wzięło udział w trzeciej już edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Wielki sprawdzian umiejętności odbył się 28 kwietnia 2010, a tego kto wygrał nagrodę główną, czyli indeks na filologię angielską, dowiemy się 5 maja 2010. Kto nie był, może się sprawdzić choćby teraz - tekst tegorocznego dyktanda znajdzie poniżej.

Czytaj więcej...

Studenci wyróżnili żołnierzy i vice versa

Przez pół roku 15 studentów filologii angielskiej KPSW, w ramach praktyk, nauczało języka blisko 100 żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Na zakończenie kursu „nauczyciele" postanowili wyróżnić 28 najlepszych „uczniów". Żołnierze nie pozostali dłużni i uhonorowali naszych studentów specjalnymi podziękowaniami.

Czytaj więcej...

Konferencja - Internet a rozwój regionalny

Już po raz trzeci Bydgoszcz jest miejscem konferencji „Etyka w mediach w dobie globalizacji", której tegoroczny temat to „Internet a rozwój regionalny". Współorganizatorami konferencji, która odbędzie się 5 maja 2010 roku w Operze Nova w Bydgoszczy są: Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu, Radio Watykańskie, Polska Akademia Nauk z Poznania, Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Bydgoszczy, Diecezja Bydgoska, Stowarzyszenie Etyki Słowa oraz uczelnie wyższe z regionu - wśród nich Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte w KPSW

Jak działa niwelator i na czym polega praca geodety? Czy warto studiować ekonomię? Dlaczego sztuka może mieć właściwości terapeutyczne? Jak wygląda radiowe studio? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź podczas drzwi otwartych w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, które odbędą się 28 kwietnia (środa). Zapraszamy do budynku przy ul. Toruńskiej 55-57 w godz. 11.00-14.00.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl