Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Wykład dla niecodziennych słuchaczy

Współpraca naszej uczelni z wojskowymi logistykami zacieśnia się coraz bardziej. Kilkudziesięciu żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej rozpoczęło nowy rok szkoleniowy od wysłuchania wykładu nauczyciela Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej - ks. dr. Mariusza Kucińskiego.

Czytaj więcej...

Jak obcokrajowcy widzą Bydgoszcz?

"Bydgoszcz widziana oczami cudzoziemca" - to wystawa fotograficzna, którą jeszcze przez kilka dni oglądać będzie można w bydgoskim ratuszu. Autorami zdjęć są zagraniczni studenci, którzy studiują na bydgoskich uczelniach. Wśród prac podziwiać można także ujęcia wykonane przez studentki z Turcji uczące się w naszej uczelni. 4 stycznia wystawę otworzyli dr Helena Czakowska, Prorektor ds. Organizacji i Rozwoju oraz wiceprezydent Bydgoszczy Eryk Kosiński.

Czytaj więcej...

Warsztaty dziennikarskie dla uczniów

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy organizuje warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów. Jeśli chcesz poznać różne gatunki dziennikarskie, nauczyć się pisać i nagrywać materiały radiowe i telewizyjne zapraszamy do Akademii Medialnej KPSW! Rozpoczynamy 4 stycznia 2010.

Czytaj więcej...

Przyszedł Święty Mikołaj do Skrzata...

200 kilo słodyczy i inne niespodzianki, które zebraliśmy podczas Meczu Słodkich Serc, przed świętami trafiły do dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych „Skrzat" oraz przy Zespole Szkół nr 7 w Bydgoszczy. Radość z niespodzianki była ogromna, zwłaszcza że podarki od kibiców wręczał najmłodszym sam Święty Mikołaj!

Czytaj więcej...

Świat widziany zza krat

Malarstwo, rysunki, rzeźby i rękodzieła autorstwa osadzonych z kilkudziesięciu zakładów penitencjarnych w Polsce można było oglądać w holu głównym budynku KPSW przy ul. Toruńskiej 55-57. Prace te wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Więziennej organizowanym już po raz 19. przez Areszt Śledczy w Bydgoszczy. Wystawa, która gościła u nas do końca grudnia to efekt współpracy Wydziału Pedagogicznego naszej uczelni z bydgoskim aresztem.

Czytaj więcej...

Kursy umiejętności zawodowych dla studentów

Studium Podyplomowe zaprasza studentów KPSW do udziału w kursach podwyższających umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną wybranych dziedzin pracy zawodowej nauczyciela, pedagoga, ekonomisty, urzędnika sądowego, urzędnika administracji i wielu innych. Program poszczególnych kursów został opracowany w taki sposób, aby nasz absolwent zdobył oczekiwane przez pracodawcę, konkretne umiejętności zawodowe.

Czytaj więcej...

Kup kalendarz w weekend i posłuchaj o Indiach

W najbliższy weekend (18 i 19 grudnia 2010) wolontariusze zaangażowani w projekt „Studenci dla Indii" rozprowadzać będą na terenie uczelni kalendarze Indie 2011. Będzie to także wyjątkowa okazja do spotkania i rozmowy na temat ich dotychczasowej działalności. Wolontariuszy będzie można spotkać w sobotę i niedzielę w budynkach przy ul. Piotrowskiego 12-14 oraz Toruńskiej 55-57 w godz. 14.00-16.00.

Czytaj więcej...

Kup Kalendarz Indie 2011!

Druga edycja Kalendarza - Indie 2011 jest już gotowa! Wydawnictwo jest jednym z efektów naszego wolontariackiego projektu „Studenci dla Indii". Kalendarz to cegiełka, a pieniądze z jego sprzedaży pozwolą na kontynuację misji w przyszłym roku. Każdy, kto go kupi wesprze ideę rozbudowy szkoły dla dzieci w indyjskiej wiosce Manvi. Kalendarze rozprowadzają wolontariusze na terenie uczelni przy ul. Piotrowskiego 12-14 i Toruńskiej 55-57 (dostępne są także w dziekanatach oraz klubach).

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl