Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Wolontariusze z misją w Indiach

W poniedziałek, 16 sierpnia 2010 roku do Indii wyruszyła grupa bydgoskich wolontariuszy. To już druga wyprawa studentów działających w ramach projektu „Studenci dla Indii" - wolontariackiej misji Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Czytaj więcej...

Studia nie tylko dla przyszłych dziennikarzy

Marzysz o pracy w telewizyjnym studiu? Lubisz pisać i chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć fascynujące reportaże? Ucz się od najlepszych! Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Czytaj więcej...

KPSW to najchętniej wybierana uczelnia w Bydgoszczy!

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa jest najchętniej wybieraną przez kandydatów uczelnią niepubliczną w Bydgoszczy - wynika z najnowszego Raportu „Perspektyw". W roku akademickim 2009/2010 na studiach licencjackich i magisterskich w systemie stacjonaranym i niestacjonarnym naukę w KPSW rozpoczęło 2482 studentów pierwszego rocznika. To pozwoliło uplasować się naszej uczelni na pierwszym miejscu w Bydgoszczy i 9. pozycji w kraju! Przypomnijmy, że uwzględniając nabór śródroczny, liczba nowych żaków sięgnęła blisko 2700!

Czytaj więcej...

Studenci i pracownicy uczelni dla powodzian

W czerwcu nasza uczelnia, za pośrednictwem Caritas, włączyła się w akcję pomocy ofiarom powodzi w Polsce. Dotąd w trzech puszkach ustawionych w dziekanatach uzbierało się około 3 tysięcy złotych! W ubiegłym tygodniu pieniądze przekazaliśmy do Caritas Diecezji Bydgoskiej. Wszystkim dotychczasowym darczyńcom serdecznie dziękujemy. Równocześnie informujemy, że to jeszcze nie koniec akcji! Opróżnione puszki wróciły już do dziekanatów KPSW, a studenci i pracownicy wciąż mogą się dzielić z potrzebującymi mieszkańcami Polski. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy. O kolejnych efektach zbiórki informować będziemy na bieżąco.

Budowa coraz bliżej finału

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla studentów naszej uczelni! Dobiega końca budowa drugiego gmachu dydaktycznego KPSW przy ul. Toruńskiej. Będzie on bliźniaczo podobny do obiektu, który już stoi od strony wschodniej. Wewnątrz zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze pomieści aż 450 studentów. Pierwsze zajęcia odbędą się tam już w październiku.

Czytaj więcej...

Ważne dla kandydatów na budownictwo

Osoby zainteresowane kształceniem na kierunku Budownictwo zobowiązane są do dostarczenia, wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami, zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki, wystawionego przez lekarza medycyny pracy. W Biurze Rekrutacji KPSW kandydaci na ten kierunek mogą odbierać skierowania na wymienione badania, z którym za wizytę w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Bydgoszczy, nie zapłacą ani złotówki.

Gratulujemy żołnierzom! Gratulujemy studentom filologii!

80 procent żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zdało „wojskowy" egzamin z języka angielskiego. Dumni mogą być kursanci oraz ich nauczyciele, czyli studenci filologii angielskiej KPSW! To oni przez 6 miesięcy prowadzili dla żołnierzy specjalne zajęcia językowe.

Czytaj więcej...

Na urlop do Akademii Lidera Biznesu

Jeśli jesteś osobą przedsiębiorczą, myślisz o własnym biznesie lub już taki masz, lecz nie wiesz jak skutecznie zarządzać firmą i komunikować się z innymi, dołącz do Akademii Lidera Biznesu. Szkolenia połączone z wakacyjnym wypoczynkiem zaplanowano na sierpień.

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl