Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Radio Megafon nadaje w wakacje

Doskonała wiadomość dla stałych słuchaczy Akademickiego Radia Internetowego KPSW: w tegoroczne wakacje Megafon nadaje bez przerwy! Jakby tego było mało, studenci przygotowali letnią ramówkę, a w niej szereg nowości.

Czytaj więcej...

Ministerialny sukces Roczników Ekonomicznych KPSW

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy ma zaszczyt poinformować, że nasza publikacja – Roczniki Ekonomiczne, wydawana przez Wydział Ekonomii KPSW, znalazła się na prestiżowej ministerialnej liście polskich i zagranicznych czasopism naukowych. Po recenzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Roczniki Ekonomiczne otrzymały 2 punkty. Publikacja ta ukazuje się nakładem wydawnictwa KPSW od 2008 roku pod redakcją prof. zw. dr hab. Andrzeja Czyżewskiego.

To prestiżowe wyróżnienie jest ogromnym osiągnięciem Wydziału Ekonomii naszej uczelni. Mamy nadzieję, że ten ministerialny sukces przyczyni się do pozytywnego zakończenia starań o uzyskanie uprawnień do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Ekonomia.

Czytaj więcej...

Twórczość dziecka autystycznego.

19 czerwca na Wydziale Pedagogicznym, KPSW odbyło się sympozjum poświęcone twórczości dziecka autystycznego. Do współorganizacji uczelnia zaprosiła Towarzystwo Autyzmu w Toruniu. Celem sypmozjum była pogłębiona analiza twórczości dzieci autystycznych, wpływ sztuki na funkcjonowanie rodziny dotkniętej problemem autyzmu oraz rola jaką odgrywa ona w życiu osób niepełnosprawnych. W spotkaniu wzięli udział naukowcy, studenci oraz rodzice dzieci autystycznych. Sympozjum towarzyszyła wystawa prac dzieci dotkniętych autyzmem.

Bartek zaczarował tenisową rakietkę i...wygrał!

W dniu 10 czerwca w hali sportowej kampusu KPSW przy ul. Toruńskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w tenisie stołowym. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju został Bartosz Stachowiak student I roku budownictwa NS. Tuż za nim uplasował się jego kolega z roku Jarosław Kwiatkowski, natomiast III miejsce zajął Marcin Grzywacz z I roku Filologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Inwestuj bez granic!

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój rynku walutowego FOREX. Tysiące nowych graczy przyciągają emocje towarzyszące coraz bardziej popularnym transakcjom, a spora dawka nowej i fascynującej wiedzy sprawia, że naprawdę czujemy się obywatelami globalnej wioski.livepage.apple.com.

Czytaj więcej...

Nowe specjalności na studiach II stopnia na kierunku Administracja!!

W związku z licznymi zapytaniami studentów oraz kandydatów na studia informujemy, że w roku akademickim 2010/2011 zostały uruchomione trzy nowe specjalności na kierunku Administracja, studia II stopnia:
- administracja samorządowa,
- administracja skarbowa,
- bezpieczeństwo publiczne.

Dotychczas funkcjonująca specjalność: administracja publiczna nadal pozostaje aktualna, tak więc ogółem na studiach magisterskich będą cztery specjalności (do wyboru przez studentów).

Poradnictwo zawodowe w teorii i praktyce

To hasło konferencji naukowej, która odbyła się 14 czerwca 2010r. w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Udział w tym ogólnopolskim spotkaniu naukowym wzięły także studentki pierwszego roku studiów niestacjonarnych II stopnia o specjalności: poradnictwo zawodowe i doradztwo personalne- Sylwia Górska, Małgorzata Tomczuk-Buras, Jowita Witkowska, Bożena Wyrwicka oraz dr Maria Jolanta Bąk – opiekun specjalności.

Czytaj więcej...

Cafe Dialog z naszym udziałem

Grupa studentek pedagogiki wraz z dr Marią Jolantą Bąk wzięła udział bydgoskim Cafe „Dialogu" - warsztatach zorganizowanych przez Konfederację Pracodawców Polskich. Wraz z pracodawcami, przedstawicielami władz lokalnych, świata mediów i nauki dyskutowały nad rozwiązaniami kluczowych dla naszego kraju problemów społeczno-gospodarczych.

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl