Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

KPSW z brązowym medalem w maratonie

Maria Bednarz, nauczyciel akademicki KPSW, reprezentowała naszą uczelnię w niedzielnym Maratonie Metropolii. W rozgrywanych w ramach tej imprezy, VI Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Maratonie zdobyła brązowy medal wśród kobiet!

Czytaj więcej...

Studenci filologii dla wychowanków domu dziecka

Blisko 600 złotych uzbierali studenci filologii angielskiej podczas licytacji książek, która towarzyszyła III edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Symboliczny czek przekazali w poniedziałek dyrekcji bydgoskiego domu dziecka. Kwota ta zasili specjalny fundusz, z którego kupowane są upominki urodzinowe i imieninowe dla wychowanków.

Czytaj więcej...

Radosne serca w Muszli Koncertowej

Fundacja "Nowe Pokolenie" zaprasza w niedzielę 13 czerwca 2010 na godz. 16.30 na finałowy koncert VI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Na scenie w Parku im. Witosa pojawią się laureaci regionalnych edycji - uzdolnieni artystycznie wychowankowie placówek opiekuńczo wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całego kraju oraz zaproszeni goście. Nasza uczelnia oraz Akademickie Radio Internetowe „Megafon" są jednymi z patronów tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

Koncert Studenci dla Indii

10 czerwca 2010 wolontariusze KPSW zapraszają do Kubryka Pod Pokładem na wyjątkowy koncert „Studenci dla Indii". Wstęp kosztuje w tym dniu 5 złotych, a całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc przy budowie szkół dla najuboższych mieszkańców Indii. Na tym nie koniec zbiórki - w najbliższy weekend (12-13 czerwca) na terenie KPSW przy ul. Piotrowskiego wolontariusze przeprowadzą akcję „Złotówka dla szkoły". Studenci wdzięczni będą za każdy, najdrobniejszy nawet datek.

Czytaj więcej...

Pomoc dla powodzian

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa, za pośrednictwem Caritas włącza się w akcję pomocy ofiarom tegorocznej powodzi w Polsce. We wszystkich dziekanatach naszej uczelni ustawione są puszki, do których wrzucać można pieniądze na rzecz poszkodowanych. Akcja trwać będzie do odwołania, a uzbierane tą drogą środki sukcesywnie przekazywać będziemy do Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Czytaj więcej...

E-księgi bez żadnych tajemnic

„Nowa elektroniczna księga wieczysta w obrocie nieruchomościami" - taki tytuł nosiła konferencja przygotowana przez Wydział Administracji i Stosunków Międzynarodowych KPSW. Problematykę związaną z tą tematyką przybliżyli studentom, m.in. pracownicy Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

Zobaczyli jak pracuje geodeta

Wykładowcy i studenci Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej aktywnie włączyli się w przygotowanie imprez w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Na warsztach i pokazach chętnych nie brakowało.

Czytaj więcej...

BOSS After Party

Bydgoskie Studenckie Forum Business Centre Club i klub Papagayo zapraszają na Boss After Party, czyli na zabawę w latynoskich rytmach. Nazwa imprezy nawiązuje do Festiwalu Przedsiębiorczości BOSS, który w marcu odbywał się w KPSW oraz innych bydgoskich uczelniach.

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl