Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Bartek zaczarował tenisową rakietkę i...wygrał!

W dniu 10 czerwca w hali sportowej kampusu KPSW przy ul. Toruńskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w tenisie stołowym. Po zaciętej walce zwycięzcą turnieju został Bartosz Stachowiak student I roku budownictwa NS. Tuż za nim uplasował się jego kolega z roku Jarosław Kwiatkowski, natomiast III miejsce zajął Marcin Grzywacz z I roku Filologii. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Inwestuj bez granic!

Ostatnie lata to bardzo dynamiczny rozwój rynku walutowego FOREX. Tysiące nowych graczy przyciągają emocje towarzyszące coraz bardziej popularnym transakcjom, a spora dawka nowej i fascynującej wiedzy sprawia, że naprawdę czujemy się obywatelami globalnej wioski.livepage.apple.com.

Czytaj więcej...

Nowe specjalności na studiach II stopnia na kierunku Administracja!!

W związku z licznymi zapytaniami studentów oraz kandydatów na studia informujemy, że w roku akademickim 2010/2011 zostały uruchomione trzy nowe specjalności na kierunku Administracja, studia II stopnia:
- administracja samorządowa,
- administracja skarbowa,
- bezpieczeństwo publiczne.

Dotychczas funkcjonująca specjalność: administracja publiczna nadal pozostaje aktualna, tak więc ogółem na studiach magisterskich będą cztery specjalności (do wyboru przez studentów).

Poradnictwo zawodowe w teorii i praktyce

To hasło konferencji naukowej, która odbyła się 14 czerwca 2010r. w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Udział w tym ogólnopolskim spotkaniu naukowym wzięły także studentki pierwszego roku studiów niestacjonarnych II stopnia o specjalności: poradnictwo zawodowe i doradztwo personalne- Sylwia Górska, Małgorzata Tomczuk-Buras, Jowita Witkowska, Bożena Wyrwicka oraz dr Maria Jolanta Bąk – opiekun specjalności.

Czytaj więcej...

Cafe Dialog z naszym udziałem

Grupa studentek pedagogiki wraz z dr Marią Jolantą Bąk wzięła udział bydgoskim Cafe „Dialogu" - warsztatach zorganizowanych przez Konfederację Pracodawców Polskich. Wraz z pracodawcami, przedstawicielami władz lokalnych, świata mediów i nauki dyskutowały nad rozwiązaniami kluczowych dla naszego kraju problemów społeczno-gospodarczych.

Czytaj więcej...

KPSW z brązowym medalem w maratonie

Maria Bednarz, nauczyciel akademicki KPSW, reprezentowała naszą uczelnię w niedzielnym Maratonie Metropolii. W rozgrywanych w ramach tej imprezy, VI Mistrzostwach Polski Pracowników Oświaty w Maratonie zdobyła brązowy medal wśród kobiet!

Czytaj więcej...

Studenci filologii dla wychowanków domu dziecka

Blisko 600 złotych uzbierali studenci filologii angielskiej podczas licytacji książek, która towarzyszyła III edycji Dyktanda z Języka Angielskiego. Symboliczny czek przekazali w poniedziałek dyrekcji bydgoskiego domu dziecka. Kwota ta zasili specjalny fundusz, z którego kupowane są upominki urodzinowe i imieninowe dla wychowanków.

Czytaj więcej...

Radosne serca w Muszli Koncertowej

Fundacja "Nowe Pokolenie" zaprasza w niedzielę 13 czerwca 2010 na godz. 16.30 na finałowy koncert VI Ogólnopolskiego Festiwalu Radosnych Serc. Na scenie w Parku im. Witosa pojawią się laureaci regionalnych edycji - uzdolnieni artystycznie wychowankowie placówek opiekuńczo wychowawczych i ośrodków adopcyjno-opiekuńczych z całego kraju oraz zaproszeni goście. Nasza uczelnia oraz Akademickie Radio Internetowe „Megafon" są jednymi z patronów tego przedsięwzięcia.

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl