Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Spotkanie wigilijne

Zgodnie z coroczną tradycją 20 grudnia 2022 roku Społeczność Akademicka naszej Uczelni oraz Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym. Pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi spędzili ten wieczór w wyjątkowej, świątecznej atmosferze, wypełnionej życzeniami i śpiewem kolęd. Ciepłe i życzliwe słowa, wszystkim zebranym przekazała JM Rektor prof. KPSW, dr Helena Czakowska oraz Pan Prezydent Roman Czakowski.

Czytaj więcej...

104. Rocznica Powstania Wielkopolskiego 1918-2022

Prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 wspólnie z Prezydentem Miasta Bydgoszczy zapraszają na uroczyste obchodu 104. Rocznica Powstania Wielkopolskiego 1918-2022 we wtorek, 27 grudnia 2022 roku.
 

Czytaj więcej...

KONFERENCJA O WHISTLEBLOWINGU

Dr Dariusz Kuberski Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w dniu 6 grudnia w Warszawie reprezentował Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Bydgoszczy w  Forum Whistleblowingu - ogólnopolskim, cyklicznym spotkaniu ekspertek i ekspertów dotyczącym funkcjonowania sygnalistów w przedsiębiorstwach.

 

Czytaj więcej...

Konferencja naukowa pt. "Edukacja, ciało, pismo" 2022

W dniach 14-17 grudnia 2022 r. w zabytkowych Młynach Rothera w Bydgoszczy, w ramach 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pozytywka, którego główne wydarzenia artystyczne miały miejsce pod koniec sierpnia tego roku, odbędą się debaty, warsztaty, odczyty, pokazy pracy z udziałem specjalistów i młodzieży.

Czytaj więcej...

Program Mentoringowy Bydgoskiej Adwokatury dla Studentów Prawa

"Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy w ramach porozumienia o współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy zachęca Studentów kierunku prawo do przystąpienia do programu mentoringowego. Program Mentoringowy ma na celu umożliwienie Studentom kierunku prawo zapoznania się z pracą praktyczną adwokata i odbyciem licznych praktyk w fachowych kancelariach adwokackich na terenie całej Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Student pod opieką Mentora - Adwokata nabywa umiejętności praktycznych, które przydadzą mu się na studiach oraz w dalszej pracy w zawodzie po ukończeniu studiów. W celu przystąpienia do programu mentoringowego Student zobowiązany jest wypełnić ankietę, która zamieszczona jest pod linkiem https://forms.gle/Hh74hCA14xMKKxyx7 Więcej informacji o Programie Mentoringowym na fanpegu Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy https://www.facebook.com/events/2608658985943876/?ref=newsfeed

Wizyta partnerów z Czech oraz wykład o tożsamości Społeczności Akademickiej

Umiędzynarodowienie jest jednym z głównych priorytetów w działalności Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, dlatego staramy się aby proces ten przebiegał jak najefektywniej. W miniony weekend gościliśmy zagranicznych gości z Republiki Czeskiej - Prof. Petra Kolara oraz Ing. Janę Kolarową z Uniwersytetu Jana Amosa Komeńskiego w Pradze w ramach wizyty treningowej programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Msza św. ku czci św. Rity za naszą Ojczyznę i wszystkie formacje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej

Ks. ppor. Marek Januchowski - kapelan wojskowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 83 batalionu lekkiej piechoty serdecznie zaprasza do Sanktuarium Świętej Rity w Bydgoszczy, dnia 22 listopada (wtorek) o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. ku czci św. Rity za naszą Ojczyznę i wszystkie formacje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej w czasie, której  polecać będziemy św. Ricie sprawy szczególnie trudne dla naszej Ojczyzny i żołnierzy.
 
 

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl