Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Spotkanie "Adwokat na Uczelni"

W dniu 17.11.2022 r., z okazji międzynarodowego dnia studenta gościliśmy szanownych przedstawicieli z Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy w osobach aplikantów adwokackich oraz adwokatów bydgoskiej izby.

Czytaj więcej...

Adwokat na Uczelni

”Adwokat na Uczelni” to tytuł wydarzenia, które odbędzie się 17 listopada w sali 318b, Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Studenta. Z tej okazji adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dzielić się ze studentami prawa swoimi doświadczeniami. Studenci prawa dowiedzą się m.in. czy trudno dostać się na aplikację adwokacką, jak wygląda szkolenie aplikanckie, jakie cechy powinien posiadać aplikant, a następnie adwokat, jaka jest rola samorządu adwokackiego, a także po co adwokatowi etyka zawodowa. 

Czytaj więcej...

Kongres Aglomeracji Lokalnych

"W dniach 7-8 listopada 2022 w Kaliszu odbył się Kongres Aglomeracji Lokalnych". Konferencja była poświęcona sposobom na walkę z wykluczeniem rozwojowym mniejszych miejscowości w których koncentruje się życie wielu powiatów. W Panelu "Rozwój obszarów wiejskich wokół średnich miast" brał udział nasz pracownik dr Tomasz Sińczak. W panelu rozmowy dotyczyły konfliktu między nowymi, przybyłymi z miast mieszkańcami wsi, a producentami rolnymi oraz o wyzwaniach samorządu związanych z likwidacją wykluczenia komunikacyjnego. Doktor przypomniał, że inwestycja w kapitał ludzki jest elementem niezbędnym w skutecznym gospodarowaniu kapitałem ludzkim i w przypadku tak złożonej struktury jaką obecnie są obszary wiejskie niezbędnaHonorowy Patronat nad Kongresem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki."

Czytaj więcej...

Msza Święta w intencji zmarłych w minionym roku akademickim

2 listopada 2022 roku, w Dzień Zaduszny w kaplicy Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy ul. Bołtucia 5 godz. 20.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji zmarłych w minionym roku akademickim wykładowców, pracowników dydaktycznych i administracyjnych, oraz studentów bydgoskich uczelni. W imieniu wspólnoty Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria" zapraszamy Władze Uczelni, studentów, absolwentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracji do modlitwy. Po Mszy świętej zapraszamy do wspólnej modliwy różańcowej za zmarłych w Dolinie Śmierci. Wyruszamy o godz. 20.40 spod grobu śp. ks. Zygmunta.

Narodowe Święto Niepodległości

Serdecznie zapraszamy 11 listopada na wojewódzkie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które rozpoczną się  o godz. 11.00  uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny celebrowaną przez JE Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w katedrze Bydgoskiej pw. św. Marcina i Mikołaja.

 

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl