Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Zaproszenie na Konferencję

Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” ma przyjemność zaprosić do udziału w konferencji WelScience in Bydgoszcz pod hasłem „Covid. Doświadczenie społeczne”, która odbędzie się w dniach 13-14 października 2022 na terenie Opery Nova w Bydgoszczy. Udział w konferencji jest bezpłatny na podstawie wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem strony www.welconomy.pl

Czytaj więcej...

Zmarł Profesor KPSW, dr hab. Jan Jakóbowski – Pierwszy Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy

Z głębokim żalem i smutkiem społeczność akademicka Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy przyjęła wiadomość o tym, że 19 września 2022 r. odszedł od nas wybitny pedagog - Pan Profesor KPSW, dr hab. Jan Jakóbowski Pierwszy Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy.  Był cenionym wychowawcą wielu pokoleń pedagogów, mistrzem i autorytetem dla młodych naukowców i studentów, WSPANIAŁYM i DOBRYM CZŁOWIEKIEM.

 

Czytaj więcej...

Zapraszamy na prelekcję Michała Jankowskiego

Zapraszamy na prelekcję Michała Jankowskiego „Ginące miejsca – opowieść o zabytkach, które bezpowrotnie tracimy", która odbędzie się we wtorek 20 września o godz. 19.00 w Klubie Inteligencji Katolickiej (KIK) w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Informacja dla studentów pierwszego roku

Szanowne studentki, szanowni studenci pierwszego roku, z ogromną przyjemnością witamy Was w murach naszej Uczelni. Zapraszamy do świętowania z nami tego wyjątkowego dnia jakim jest uroczysta Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2022/23. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji.

 

Czytaj więcej...

Debata ekspercka - Prawnomiędzynarodowe gwarancje wolności religijnej - Stan de lege lata i de lege ferenda - z udziałem prof. KPSW, dr hab. Joanny Taczkowskiej-Olszewskiej

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości wraz z Centrum Badań Polityki Europejskiej w dniach 2-3 września 2022 zorganizowała międzynarodową konferencję naukową pt. „Ograniczenia i naruszenia wolności religijnej. Perspektywa krajowa i międzynarodowa”. W drugim dniu Konferencji odbyła się debata ekspercka z udziałem Prawnomiędzynarodowe gwarancje wolności religijnej - Stan de lege lata i de lege ferenda - z udziałem prof. KPSW, dr hab. Joanny Taczkowskiej-Olszewskiej.

Czytaj więcej...

Medal Fundacji Watykańskiej Joseph Raztinger - Benedykt XVI dla KPSW

Podczas posiedzenia Senatu Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy 31 sierpnia 2022 roku ks. dr hab. Mariusz Kuciński, prof. KPSW złożył na ręce Pani Rektor dr Heleny Czakowskiej, prof KPSW oraz Pana Prezydenta Romana Czakowskiego, najwyższe wyróżnienie, które przyznaje Fundacja Watykańska Joseph Ratzinger - Benedykt XVI.  

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl