Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Program Mentoringowy Bydgoskiej Adwokatury dla Studentów Prawa

"Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy w ramach porozumienia o współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy zachęca Studentów kierunku prawo do przystąpienia do programu mentoringowego. Program Mentoringowy ma na celu umożliwienie Studentom kierunku prawo zapoznania się z pracą praktyczną adwokata i odbyciem licznych praktyk w fachowych kancelariach adwokackich na terenie całej Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Student pod opieką Mentora - Adwokata nabywa umiejętności praktycznych, które przydadzą mu się na studiach oraz w dalszej pracy w zawodzie po ukończeniu studiów. W celu przystąpienia do programu mentoringowego Student zobowiązany jest wypełnić ankietę, która zamieszczona jest pod linkiem https://forms.gle/Hh74hCA14xMKKxyx7 Więcej informacji o Programie Mentoringowym na fanpegu Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy https://www.facebook.com/events/2608658985943876/?ref=newsfeed

Wizyta partnerów z Czech oraz wykład o tożsamości Społeczności Akademickiej

Umiędzynarodowienie jest jednym z głównych priorytetów w działalności Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, dlatego staramy się aby proces ten przebiegał jak najefektywniej. W miniony weekend gościliśmy zagranicznych gości z Republiki Czeskiej - Prof. Petra Kolara oraz Ing. Janę Kolarową z Uniwersytetu Jana Amosa Komeńskiego w Pradze w ramach wizyty treningowej programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Msza św. ku czci św. Rity za naszą Ojczyznę i wszystkie formacje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej

Ks. ppor. Marek Januchowski - kapelan wojskowy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 83 batalionu lekkiej piechoty serdecznie zaprasza do Sanktuarium Świętej Rity w Bydgoszczy, dnia 22 listopada (wtorek) o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. ku czci św. Rity za naszą Ojczyznę i wszystkie formacje Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej w czasie, której  polecać będziemy św. Ricie sprawy szczególnie trudne dla naszej Ojczyzny i żołnierzy.
 
 

Czytaj więcej...

Spotkanie "Adwokat na Uczelni"

W dniu 17.11.2022 r., z okazji międzynarodowego dnia studenta gościliśmy szanownych przedstawicieli z Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy w osobach aplikantów adwokackich oraz adwokatów bydgoskiej izby.

Czytaj więcej...

Adwokat na Uczelni

”Adwokat na Uczelni” to tytuł wydarzenia, które odbędzie się 17 listopada w sali 318b, Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Studenta. Z tej okazji adwokaci i aplikanci adwokaccy będą dzielić się ze studentami prawa swoimi doświadczeniami. Studenci prawa dowiedzą się m.in. czy trudno dostać się na aplikację adwokacką, jak wygląda szkolenie aplikanckie, jakie cechy powinien posiadać aplikant, a następnie adwokat, jaka jest rola samorządu adwokackiego, a także po co adwokatowi etyka zawodowa. 

Czytaj więcej...

Kongres Aglomeracji Lokalnych

"W dniach 7-8 listopada 2022 w Kaliszu odbył się Kongres Aglomeracji Lokalnych". Konferencja była poświęcona sposobom na walkę z wykluczeniem rozwojowym mniejszych miejscowości w których koncentruje się życie wielu powiatów. W Panelu "Rozwój obszarów wiejskich wokół średnich miast" brał udział nasz pracownik dr Tomasz Sińczak. W panelu rozmowy dotyczyły konfliktu między nowymi, przybyłymi z miast mieszkańcami wsi, a producentami rolnymi oraz o wyzwaniach samorządu związanych z likwidacją wykluczenia komunikacyjnego. Doktor przypomniał, że inwestycja w kapitał ludzki jest elementem niezbędnym w skutecznym gospodarowaniu kapitałem ludzkim i w przypadku tak złożonej struktury jaką obecnie są obszary wiejskie niezbędnaHonorowy Patronat nad Kongresem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki."

Czytaj więcej...

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl