Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Już wiedzą, jak zrobić wrażenie na szefie

Tłumy studentów i osób poszukujących zatrudnienia odwiedziły tegoroczne Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2009. A było warto, bo na wielu z nich czekały konkretne propozycje od około 50 firm i przedsiębiorstw z kraju i regionu.

Już po raz czwarty, Biuro Karier Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej, wraz z pozostałymi członkami Porozumienia Bydgoskich Biur Karier, zaprosiło na Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2009. Do udziału w tym przedsięwzięciu udało się namówić około 50 wystawców z regionu oraz kraju, którzy mieli dla poszukujących konkretne oferty pracy. W „Łuczniczce" zaprezentowały się firmy z wielu branż - od informatycznych, budowlanych i elektronicznych, przez ekonomiczne, ubezpieczeniowe do turystycznych. Nie zabrakło także agencji pośrednictwa pracy.

W tym roku oferta targów była poszerzona o punkty konsultacyjne, w których „dyżurowali" wizażyści i styliści. Specjaliści od wizerunku nie mieli dla studentów konkretnych ofert pracy, ale udzielali im niezastąpionych rad. Podpowiadali, m.in., jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jak wykonać profesjonalny makijaż, by zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy. Ci, którzy zamiast w roli pracownika, widzą siebie raczej jako szefa firmy, mogli wziąć udział w warsztatach „ABC przedsiębiorczości, czyli od analizy pomysłu do założenia własnej firmy".

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl