Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

„Zbrodnia połaniecka” – podcast z prof. Czesławem P. Kłakiem

W cyklu „Kryminalne Zagadki Podkarpacia” 21 grudnia 2020 r. ukazał się kolejny podcast z prof. Czesławem P. Kłakiem, kierownikiem Katedry Kryminologii, Kryminalistyki, Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Nauk Penitencjarnych KPSW, poświęcony zabójstwu dokonanemu w noc wigilijną 1976r.

Ofiarami zbrodni byli: 18-letnia Krystyna Łukaszek, 12-letni Mieczysław Kalita i 25-letni Stanisław Łukaszek.

Kryminalne Zagadki Podkarpacia. Zbrodnia, która wydarzyła się w noc wigilijną [PODCAST] | Nowiny (nowiny24.pl)


Prof. Czesław P. Kłak rekonstruuje przebieg zbrodni, analizuje zebrany w sprawie materiał dowodowy, rozważa kwestię motywacji sprawców. W nagraniu padają fundamentalne pytania, co tak naprawdę wydarzyło się po pasterce, na szosie z Połańca do pobliskiej wsi Zrębin (wtedy województwie tarnobrzeskim), gdy mieszkańcy wracali autobusem do domów, dlaczego doszło do zbrodni, jaka jest przyczyna tego, że wokół tej sprawy nadal do dziś panuje zmowa milczenia?
Kryminalne Zagadki Podkarpacia” to pierwszy w historii Nowin24 cykl podcastów. Prof. KPSW dr hab. Czesław P. Kłak z Kujawsko Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy oraz jego uczeń – dr Arkadiusz Szajna, wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach analizują najgłośniejsze zbrodnie popełnione na Podkarpaciu oraz słynne procesy sądowe, w których występowali uczestnicy (w tym biegli sądowi) pochodzący z miejscowości znajdujących się w granicach obecnego województwa podkarpackiego, począwszy od okresu międzywojennego, odwołując się do dorobku kryminologii, kryminalistyki i medycyny sądowej. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek na portalu Nowiny24.pl oraz platformach Spotify i Apple Podcasts.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl