Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

Strona w języku angielskim Strona w języku rosyjskim Strona w języku ukraińskim

Aktualności

05.07.2018

Delegacja KPSW w Rumunii

W dniach 27-29 czerwca 2018 roku, reprezentacja Kujawsko-Pomorskiej  Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, składająca się z pani dziekan Wydziału  Technicznego dr inż. Joanny Gęsikowskiej, przedstawiciela Wydziału Technicznego dr Aleksandry Mreła i przedstawiciela Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii dr Maryli Bieniek-Majka wyjechała do Rumunii w
celu nawiązania współpracy z Universităţii „1 Decembrie 1918" w Alba  Iulia, Rumunia.

Pierwszego dnia reprezentacja KPSW w Bydgoszczy wzięła udział w spotkaniu z panią Andreea Muntean, Assoc. Prof at the Faculty of Economics and vice-rector for internationalization, z którą omówiono możliwości współpracy między Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą w  Bydgoszczy, a Universităţii „1 Decembrie 1918" w Alba Iulia.

Ponadto, delegacja z KPSW wzięła udział w spotkaniach z prodziekanem  Wydziału Nauk Ekonomicznych, Conf. univ. dr. Danuleţiu Dan Constantin i  panią Silvia Maican, wykładowca na kierunku Ekonomii i koordynator Erasmus+  oraz władzami i pracownikami Wydziału  Nauk Ścisłych i Technicznych: prof. Corina Rotar, Dziekan Wydziału, prof. Mihaela Aldea,  wykładowca i dyrektor Wydziału, i prof. Loredana Boca,
wykładowca i koordynator Erasmus+ .

Dyskusje dotyczące stanu gospodarki, zmian na rynku pracy, problemów demograficznych pokazały jak podobna jest sytuacja obu krajów. Zbieżne okazały się także problemy badawcze realizowane przez naukowców z obu ośrodków. Dlatego też pokłosiem tej wizyty będzie zacieśnienie współpracy i dzielenie się wynikami pracy podczas International conference on management, economics and accounting ICMEA 2018 w Alba Iulia i Międzynarodowym Kongresie Jeden Świat Wiele Kultur 2018 w Bydgoszczy jesienią tego roku. Ponadto nauczyciele akademiccy obu uczelni wyrazili chęć wspólnego przygotowania projektu wymiany studentów. Otwartość na współpracę i serdeczność z jaką przedstawiciele KPSW zostali przyjęci przez władze i wykładowców Wydziałów Ekonomicznego oraz Nauk Ścisłych i Technicznych wskazują na możliwości kooperacji.

Dodatkowo, na spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych porównano prowadzone przez wydziały techniczne obu uczelni kierunki studiów, w tym przede wszystkim powadzone przez obie uczelnia studia na kierunku geodezja.

 

 

 

08.06.2018

 

Międzynarodowe Otwarte Dni Nauki 2018

 

Podczas VII Międzynarodowych Dni Nauki ponownie gościliśmy wykładowców uczelni partnerskich – z Kijowa, Lwowa, Czernowców, z Aten i Amerykańskiego Oregonu. Wygłosili słowo wstępne na inauguracji MODN, wyrazili swoje zainteresowanie i oponie na temat wydarzenia w wywiadach telewizyjnych, przeprowadzili swoje wykłady i spędzili wieczór spacerując po Bydgoszczy statkiem.

Bardzo się cieszymy z wizyty wszystkich gości zagranicznych, inspirujemy się współpracą międzyinstytucjonalną i międzynarodową dla polepszenia edukacji i badań naukowych naszej uczelni.

 

 

 

15.05.2018

Nasze studentki na praktykach za granicą

Studentki Filologii Angielskiej oraz Hiszpańskiej doskonalą swoje umiejętności językowe i nabywają cennych doświadczeń na praktykach za granicą  w ramach Programu Erasmus+. Yulia Korolova uczy dzieci języka angielskiego w Turcji, gdzie wyjechała na 5 miesięcy. Studentka Solomiia Chikh zdecydowała się na praktykę w Hiszpanii – i nie żałuje! Poznała dużo ciekawych ludzi, podniosła poziom hiszpańskiego i świetnie się bawi w Gironie.

Ty też masz możliwość skorzystania z Programu. Skontaktuj się z Biurem Współpracy z Zagranicą aby dowiedzieć się więcej:

internationaloffice@kpsw.edu.pl

+48 797 328 407

  

 

 

 

Akademia Kujawsko-Pomorska
ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@akp.bydgoszcz.pl