Prof. Lech Witkowski w programie TVP3 Bydgoszcz

Prof. zw. dr hab. Lech Witkowski został zaproszony do udziału w programie Akcja Innowacja TVP3 Bydgoszcz, którego tematem było rozwijanie, odkrywanie talentów i ich rola w odnoszeniu sukcesów.
"Talent bywa spłycany do zdolności, umiejętności. Tymczasem trzeba powiedzieć, że w grę wchodzi słowo pasja, czyli sposób życia czymś. Wcale nie wszechstronność, ale poświęcenie się jakiejś sprawie. Hegel mówił, że każdy człowiek ma w sobie geniusza wewnętrznego, którego trzeba obudzić, któremu trzeba się poświęcić" - mówi prof. Witkowski.

Na rozwój młodych ludzi duży wpływ ma otoczenie społeczne, zwłaszcza środowisko szkolne i naukowe, co prof. Lech Witkowski podkreślił w wielokrotnie w programie - między innymi słowami: "Wszystko zaczyna się od tego, czy uczeń, czy student, czy młody człowiek spotka kogoś, kto już żyje pasją i kto nie pociaga za sobą do naśladowania, kto nie egzekwuje posłuszeństwa, ale kto powie: idź i znajdź własną drogę!".
Zapraszamy do obejrzenia materiału.