Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego

Dziś, tj. 30 maja br. w Sali Senatu KPSW odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli" dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem było Stowarzyszenie Św. Łazarza Diecezji Bydgowskiej i nasza Uczelnia.
Wydarzenie to honorowym patronatem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik.

Głównym zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej ojca jako bohatera dziecięcego świata oraz krótkiego wiersza będącego poetycką reflekcją dotyczącą namalowanej sceny. Celem przedsięwzięcia było twórcze rozwijanie wiedzy oraz umiejętności przez dzieci i młodzież a także propagowanie zachowań prorodzinnych i społecznych.

Komisja konkursowa przyznała Tytuł laureata:
Kornelii Kicińskiej ze SP nr 65 w Bydgoszczy, Michałowi Senderskiemu ze SP nr 4 w Nakle n. Notecią oraz Marcie Majchrzak z ZS z Odziałami Integracyjnymi w Kruszynie.
Ponadto wyróżniono aż 10 uczestników.
Wszyscy laureaci uhonorowani zostali cennymi nagrodami, które wręczone zostały przez Kujawsko-Pomorską Wicekurator Oświaty Panią Małgorzatę Oborską i JM Rektor prof. KPSW, dr Helenę Czakowską.
Prace konkursowe w dowód uznania zostaną wykorzystane do stworzenia kalendarza na rok 2018.
Serdecznie gratulujemy!