Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Za nami kolejny dzień VI MODN

 W programie na trzeci dzień VI  Międzynarodowych Otwartych Dni Nauki (MODN) znalazły się nie tylko wykłady i konferencje. Blisko  stu miłośników przyrody i rekreacji zdecydowało się na uczestnictwo w X Jubileuszowym Kajakowym Spływie Papieskim rzeką Brdą na trasie Mylof – Woziwoda. Uczestnicy mieli do pokonania około 30 kilometrów.

W kampusie Uczelni odbywały się natomiast między innymi wykłady: Gerontologia - wprowadzenie do tematyki (prof. nadzw. KPSW, dr hab. Maria Kuchcińska), Socjologia tożsamości zbiorowych i konfliktów międzygrupowych (dr Marta Chyła) a także Parę słów o miłości, czyli co łączy Titanica i the Bridges of Madison County? (dr Magdalena Prentka) i wiele innych.
Dla zwolenników nauk ścisłych w programie znalazły się między innymi zajęcia Fizyka i rozwój nauk technicznych – wykład, który dla zebranych wygłosił prof. dr hab. Vasyl Chekurin, profesor Katedry bezpieczeństwa informatycznego Politechniki Lwowskiej.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się kolejna edycja Spotkań ze statystyką, które nasza Uczelnia zorganizowała przy współpracy z Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy i Polskim Towarzystwem Statystycznym w Bydgoszczy.  W ramach zajęć pogłębione zostały tematy: Statystyka wokół nas, Niesamowite dane statystyczne, Zawody wokół nas – ankieter statystyczny, Big data zmienia statystykę, Banki i bazy danych GUS – jak się w nich odnaleźć. Moderatorem inicjatywy była dr Beata Bazeli.
Jednocześnie w Przedszkolu Kacperek przy ul. Abrahama 2 w Bydgoszczy dzieci bawiły się wraz z rodzinami na Festynie Rodzinnym.
Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy zaprasza już jutro, na ostatni – czwarty dzień Międzynarodowych Otwartych Dni Nauk w ramach którego, między innymi wykłady, warsztaty, konferencje. Zwieńczeniem Dni Nauki będzie Międzynarodowy Piknik (godz. 10.00-13.00)  – wstęp wolny!  Zapraszamy na wspólne grillowanie, grochówkę i swoiski smalec. Przewidziane są także zabawy i konkursy dla dzieci.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl