Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

Zasoby Biblioteki Politechniki Narodowej w Atenach dostępne dla studentów KPSW

Wizyta delegacji z Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy z JM Rektor prof. KPSW dr Heleną Czakowską i Prezydentem mgr. Romanem Czakowskim na czele w Politechnice Narodowej w Atenach okazała się niezwykle owocna w skutkach.
Ateńska Biblioteka mieści się na terenie ogromnego kampusu w nowoczesnym, czterokondygnacyjnym budynku. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 200 tys. woluminów w tradycyjnej formie oraz prawie tyle samo źródeł multimedialnych.

80 % zbiorów stanowią materiały w języku angielskim, 15 % w języku greckim a pozostałe 5 % w  innych językach. Bibliotekę obsługuje katalog centralny ZEPHYROS, w którym skonsolidowane są księgozbiory biblioteczne wszystkich uczelni wyższych w Grecji.
Wstępne ustalenia poczynione przez dyrektorów Biblioteki Politechniki Narodowej oraz Biblioteki KPSW w Bydgoszczy dotyczą szeroko pojętej współpracy w obszarze wzajemnej wymiany zasobów księgozbiorów obu bibliotek. Rozmowy dotyczyły również umożliwienia obopólnego dostępu do baz danych posiadanych przez biblioteki.

           

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl