Jeden świat-wiele kultur pod patronatem Prezydenta Polski

Z przyjemnością informujemy, że patronat honorowy nad VII Międzynarodową Konferencją Interdyscyplinarną Jeden świat-wiele kultur objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Tegoroczna edycja zatytułowana „1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa” odbędzie się 27-28 października w siedzibie naszej Uczelni przy ul. Toruńskiej 55-57.

Konferencja będzie kontynuacją, zainaugurowanych w 2010 roku przez Kujawsko–Pomorską Szkołę Wyższą, corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli o problemach współczesnego świata w gronie kulturoznawców, ekonomistów, prawników, pedagogów, teologów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz przedstawicieli innych nauk.

Konferencja stanowi wyraźne zaproszenie wszystkich osób, niezależnie od wyznania, do dyskusji o problemach współczesnego świata w aspekcie kulturowym, prawnym i ekonomicznym. Może ona być także płaszczyzną uczenia się międzykulturowego wokół szerokiego spektrum obszarów współistnienia zróżnicowanych ludzkich środowisk w coraz bardziej zglobalizowanym świecie.

Obrady tematyczne odbywać się będą w panelach:

I. Chrzest Polski - źródła nadziei i tożsamości narodowej

II. Rozwój tożsamości kulturowej i świadomości historycznej w dialogu społeczno-edukacyjnym

III. Aksjologiczne podstawy polskiego prawa karnego w perspektywie jego ewolucji

IV. Państwo i prawo

V. Predykcje wokół nauk ekonomicznych z perspektywy historycznej

VI. Badania i rozwój techniki w XXI wieku

Szczegółowe informacje nt. konferencji uzyskać można na stronie www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl