Największa niepubliczna uczelnia w Bydgoszczy

EN RU UA

KPSW testuje bazę EMIS

Jak uzyskać szybki dostęp do trudno dostępnych informacji, wiadomości, raportów i danych na temat rynków wschodzących? Zaloguj się do sieci uczelni i korzystaj z bazy EMIS!

EMIS (Emerging Markets Information Service) zawiera obszerne informacje ekonomiczne, finansowe i polityczne dotyczące Polski oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Umożliwia korzystanie z pełnych tekstów artykułów prasowych, agencyjnych, sprawozdań finansowych spółek publicznych i niepublicznych oraz różnych analiz i raportów branżowych. Korzystać można także z notowań giełdowych, statystyk i danych dotyczących poszczególnych sektorów gospodarek oraz danych makroekonomicznych. Serwis tworzony przez zespół ekspertów, zawiera ponad 22.800 lokalnych i międzynarodowych źródeł. Dla Polski to ponad 540 publikacji zawierających informacje finansowe, wiadomości polityczne, makroekonomiczne i ze spółek. Moduł Emis Polska oferuje dostęp do Gazety Wyborczej, Rzeczpospolitej, Gazety Prawnej, Wprost, Newsweeka.

Serwis EMIS zawiera: zarchiwizowane i zindeksowane wiadomości w języku angielskim i w językach lokalnych z największych gazet, tygodników, miesięczników i pism branżowych, łatwe do wyszukania analizy i raporty dotyczące spółek i sektorów, wykresy kluczowych wskaźników makroekonomicznych, takich jak PKB, inflacja, stopa bezrobocia, stopy procentowe, kursy walut, profile spółek wraz z ich sprawozdaniami finansowymi oraz profile sektorów, indeksy giełdowe oraz kursy spółek – informacje decydujące o zachowaniu rynku.

Serwis podzielony jest na działy:

  • Aktualności
  • Spółki
  • Sektory
  • Makroekonomia
  • Rynki finansowe
  • Analizy
  • Źródła
  • Przetargi
  • Serwis

Baza aktualizowana jest przez redaktorów na bieżąco (kilka razy dziennie)
Zakres chronologiczny: archiwa od roku 1995.
Zakres tematyczny: gospodarka, ekonomia, finanse, polityka oraz prawo.

Studenci KPSW mogą skorzystać z bazy EMIS na terenie Uczelni, po zalogowaniu do komputerów w sieci KPSW.
Eksport danych z bazy jest możliwy po samodzielnym utworzeniu indywidualnego profilu w serwisie.
Korzystanie z serwisu EMIS dozwolone jest wyłącznie w celach edukacyjnych, naukowych i dydaktycznych, niekomercyjnych.

Zapraszamy do korzystania z EMIS (Emerging Markets Information Service)

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa
w Bydgoszczy

ul. Toruńska 55-57, 85-023 Bydgoszcz
  52 321 11 88
  rektorat@kpsw.edu.pl