Zapraszamy na Konferencję „Jeden świat – wiele kultur”.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy 27-28 października 2016 roku po raz siódmy organizuje Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję z cyklu „Jeden świat – wiele kultur”. Tematem tegorocznej edycji będzie: „1050-lecie Chrztu Polski a tożsamość narodowa”. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Konferencja jest kontynuacją zainaugurowanych w 2010 r. przez naszą Uczelnię corocznych spotkań naukowych, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli o problemach współczesnego świata w gronie kulturoznawców, ekonomistów, prawników, pedagogów, teologów, politologów, socjologów, historyków, medioznawców oraz przedstawicieli innych nauk.

„Jeden świat – wiele kultur” stanowi wyraźne zaproszenie wszystkich osób, niezależnie od wyznania, do dyskusji o problemach współczesnego świata w aspekcie kulturowym, prawnym i ekonomicznym. Wymiana poglądów, naukowy ogląd rzeczywistości i dyskurs akademicki zaplanowane są na 27 października br. w sesji plenarnej oraz w panelach tematycznych zatytułowanych:

• Chrzest Polski - źródła nadziei i tożsamości narodowej

• Tożsamość kulturowa i jej dialogiczne uwikłania

• Sztuka edukacji i kultury pedagogicznej

• Aksjologiczne podstawy polskiego prawa karnego w perspektywie jego ewolucji

• Państwo i prawo

• Predykcje wokół nauk ekonomicznych z perspektywy historycznej

• Badania i rozwój techniki w XXI wieku

• Wybrane aspekty odpowiedzialności prawnej.

W ramach imprez towarzyszących, podczas drugiego dnia konferencji (28 października br.), odbędą się liczne imprezy towarzyszące skierowane do osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in.: symulacja rozprawy sądowej – „Proces Generała Augusta Fieldorfa-Nila” (przygotowana przez Klinikę Prawa studentów KPSW), „Potyczki z ekonomią”, spotkanie z potomkami polskich zesłańców - „Śladami naszych przodków”, Manufaktura Młodych, czyli Strefa Działania Młodej Bydgoszczy, V Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży, zjazd Wydziału Historii, Tradycji i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Międzypokoleniowego "Omega", zjazd Historyczny Uniwersytetu Dzieci Alfa" i Przedszkolnej Akademii Nauki i Zabawy, Akademia Spraw Publicznych Iuvenes Pro Publico Bono, warsztaty i dyskusje ramach Pracowni Mentoringu Rozwojowego, konkurs krasomówczy, dyktando z języka angielskiego, warsztaty, dyskusje, pokazy i wystawy.

Zachęcamy do zapoznania się z programem:

www.oneworld-manycultures.kpsw.edu.pl/program