Jeśli lubisz śpiewać, przyłącz się do chóru KPSW

Lubisz śpiewać i występować przed publicznością? Chór Akademicki KPSW czeka właśnie na Ciebie! Utytułowany zespół, pod dyrekcją profesora Mariusza Kończala, zaprasza studentki i studentów wszystkich kierunków. Kontakt e-mailowy: m137@o2.pl lub SMS: 609 033 829.
Chór Akademicki Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy pod dyrekcją prof. Mariusza Kończala istnieje od 2004 roku. Swoimi występami uświetnia inauguracje roku akademickiego, dyplomatoria oraz inne uroczystości odbywające się na Uczelni. Tradycją stały się już występy Chóru w Centrum Onkologii im. prof. Łukaszczyka oraz wykonywanie kolęd i pastorałek w Bydgoskiej Bazylice Mniejszej P.W. Św. Wincentego a` Paulo. Zespół koncertuje i bierze aktywny udział w konkursach chórów. W styczniu 2007 roku Chór zdobył nagrodę główną GRAND PRIX podczas IV Turnieju Chórów "O Wstęgę Drwęcy" Brodnica 2007. W czerwcu 2008 Chór zdobył GRAND PRIX i Nagrodę Główną - MIECZ JURANDA podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Chórów w Spychowie. W repertuarze chóru znajdują się pieśni dawne (renesans, barok), a także utwory współczesne i aktualne aranżacje gospel, soul, negro spirituals, a także wielu lubianych przebojów muzyki pop. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Akademickiego KPSW jest prof. Mariusz Kończal.