Studia nie tylko dla przyszłych dziennikarzy

Marzysz o pracy w telewizyjnym studiu? Lubisz pisać i chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć fascynujące reportaże? Ucz się od najlepszych! Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy otrzymała zgodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na prowadzenie studiów licencjackich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Studia te do doskonała propozycja dla osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z mediami i szeroko pojętą komunikacją społeczną. Studenci będą mieli możliwość kształcić się w dwóch specjalnościach: dziennikarstwo oraz public relations, promocja i komunikacja medialna.

Absolwenci specjalności dziennikarstwo będą mogli podjąć pracę w agencjach informacyjnych, redakcjach mediów tradycyjnych (wydawnictwach prasowych, rozgłośniach radiowych), domach mediowych, jak również w „nowych mediach" (Internet, platformy cyfrowe). Dzięki warsztatom oraz możliwemu zaangażowaniu w Akademickim Radiu Internetowym KPSW „Megafon", jak również w TV KPSW, absolwent będzie dobrze przygotowany do pracy w charakterze operatora dźwięku i obrazu, montażysty czy producenta programów radiowych i telewizyjnych.

Z kolei, absolwenci specjalności public relations, promocja i komunikacja medialna zdobędą umiejętności prowadzenia działalności z zakresu marketingu medialnego oraz promocji i kreowania wizerunku wszelkich instytucji publicznych i państwowych, firm i przedsiębiorstw państwowych i prywatnych. Będą przygotowani do podjęcia pracy zawodowego komunikatora w każdej organizacji. Jako specjaliści ds. komunikacji, promocji, PR, rzecznicy prasowi, będą mogli podjąć zatrudnienie w instytucjach państwowych i samorządowych, organizacjach politycznych, społecznych, kulturalnych, urzędach, w korporacjach, w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych, firmach z sektora MSP czy też w instytucjach trzeciego sektora. Będą przygotowani również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak i pracy w agencjach public relations, reklamowych czy marketingowych.

To co wyróżniać będzie studia w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej, to spora liczba zajęć praktycznych. Studenci, obok gruntownego wykształcenia humanistycznego i z zakresu nauk społecznych, zdobywać będą umiejętności podczas wielu zajęć warsztatowych. Poprowadzą znani dziennikarze mediów ogólnopolskich i regionalnych, ale także specjaliści w zakresie public relations i promocji. Część zajęć odbywać się będzie w uczelnianych studiach Akademickiego Radia Internetowego „Megafon" oraz Telewizji KPSW. Warto podkreślić, że KPSW jest jedyną w regionie niepubliczną szkołą wyższą, posiadającą własne profesjonalne studio radiowe oraz pracownię telewizyjną przygotowującą materiały do internetowych emisji. Niektóre z nich, autorstwa uczestników warsztatów telewizyjnych, realizowanych w minionym roku akademickim, obejrzeć można na stronie internetowej uczelni w zakładce Multimedia.