Edukacja do i w starości

Redaktor: Maria Kuchcińska
Miejscowość i rok: Bydgoszcz 2008
Liczba stron: 292, format B5
ISBN: 978-83-8991421-7
CENA: 65,10 zł 26,04 zł ( w tym 5 % Vat)
Zamów książkę:

Spis treści Pobierz

"
Lektura poszczególnych tekstów zamieszczonych w tejże publikacji, dostarcza rozległej wiedzy na temat znaczenia edukacji w przeżywaniu starości. Różnorodność perspektyw teoretycznych i strategii badawczych przyjmowanych przez autorów, pozwala zrozumieć znaczenie rozwoju nowej gałęzi wiedzy o człowieku i warunkach jego rozwoju - geragogiki. Wskazuje także na potrzebę kształcenia specjalistów - agogów, dla wspierania człowieka w okresie starości (...) ...publikacja ukazuje skalę wyzwań i zadań, wobec których stoją współczesne nauki o człowieku i jego świecie życia. Przede wszystkim unaocznia potrzebę emancypacji starości (...) Ważnym środkiem wspierania dorastania do starości są szkolne podręczniki, zamieszczane w nich obrazy i wzory tego etapu życia.