Gratulujemy żołnierzom! Gratulujemy studentom filologii!

80 procent żołnierzy 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej zdało „wojskowy" egzamin z języka angielskiego. Dumni mogą być kursanci oraz ich nauczyciele, czyli studenci filologii angielskiej KPSW! To oni przez 6 miesięcy prowadzili dla żołnierzy specjalne zajęcia językowe.

Na początku lipca, na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbyły się egzaminy z języka angielskiego dla słuchaczy kursów stacjonarnych. Przez ostanie sześć miesięcy żołnierze kształcili się na poziomie podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Tegoroczni słuchacze pierwszego i drugiego poziomu korzystali z nauczania wstępnego i przypominającego prowadzonego przez studentów filologii angielskiej KPSW. Szkolenie to było możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu przez dowódcę brygady gen. bryg. Dariusza Łukowskiego z kanclerzem Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Romanem Czakowskim.
Sześciomiesięczny lektorat pomógł oswoić się z językiem żołnierzom, którzy wcześniej nie mieli z nim do czynienia. Słuchacze, którzy angielskiego już się uczyli, poznali, m.in. nowe słownictwo, uczestniczyli w konwersacjach. Współpraca przyniosła korzyści obu stronom uczestniczącym w projekcie. - Studenci naszej uczelni odbyli praktyki zawodowe, a żołnierze nabyli praktyczne umiejętności językowe - tłumaczy dr Ewa Wełnic z Wydziału Filologicznego KPSW.
Najważniejszym sprawdzianem dla żołnierzy był jednak egzamin, który odbył się po zakończeniu kursu stacjonarnego w wojskowym ośrodku kształcenia. - Tegoroczne wyniki mówią same za siebie, sprawdzian został zdany przez ponad osiemdziesiąt procent słuchaczy. W przyszłym roku akademickim planujemy kontynuować współpracę z Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą - zapowiedział pełniący obowiązki dowódcy płk Eugeniusz Orzechowski.