Konferencja problemowo-warsztatowa „Wspomaganie rozwoju dziecka metodami Integracji Sensorycznej”

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Centrum Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego oraz Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej w Warszawie zapraszają w dniu 17.09.2016 r. na jednodniową konferencję problemowo-warsztatową dotyczącą wspomagania rozwoju dziecka metodami Integracji Sensorycznej.

Program konferencji:

9.00 – 11.00 Część plenarna - wykłady

• Mechanizmy mózgowe zaburzeń przetwarzania sensorycznego
    • prof. dr hab. Aneta Borkowska
  • Czynniki ryzyka ciążowo-porodowego i najczęściej występujące objawy zaburzeń przetwarzania sensorycznego w zależności od wieku. Analiza badań własnych.
    • mgr (doktorant) Magdalena Szczepara-Fabian

11.00 – 15.00 Warsztaty

•  Metody i narzędzia pobudzania zmysłów (możliwa część II na życzenie słuchaczy).
    • mgr Barbara Chrustek trener, terapeuta SI PTIS w Warszawie
  • Koncepcja SI w pracy z małymi dziećmi (od 0 do 3 lat).
    • mgr Magdalena Szczepara-Fabian trener, terapeuta SI PTIS w Warszawie, terapeuta NDT - BOBATH
  • Miejsce koncepcji SI w warsztacie pracy fizjoterapeuty.
    • dr Krzysztof Fabian Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu Zdroju
  • Metody stymulacji ruchowej dziecka „Bobath czy Vojta”, kiedy i jak.
    • dr Radosław Rutkowski AWF Poznań,
    • terapeuta Bobath i Vojty z Niemiec
    • terapeuta metody Vojty - Iwona Słowińska
  • Terapia poprzez SI dzieci i młodzieży z autyzmem i deficytami sprzężonymi.
    • mgr Magdalena Łagowska trener, terapeuta SI PTIS w Warszawie

15.10 – 15.20 Zakończenie konferencji

Założenia organizacyjne:

• Koszt sesji plenarnej 100,00/osoba. Koszt jednego warsztatu 60,00/50,00/osoba.
  • Warunek konieczny uczestnictwa w konferencji to wybór sesji plenarnej i jednego warsztatu przez uczestnika tj. sesja plenarna/100,00 + warsztat/60,00 = 160,00.
  • Uczestnik może dokonać wyboru więcej niż jednego warsztatu z propozycji konferencji i zaznaczyć te wybory na karcie zgłoszeniowej (pobierz TUTAJ).
  • Koszt pozostałych warsztatów, każdy po 50,00 od osoby (poza warsztatem łącznym z sesją plenarną-60,00).

Wpłaty należy dokonywać na podane konto KPSW, umieszczone na karcie zgłoszeniowej (pobierz TUTAJ).
Informacji udziela biuro CKPiU KPSW w Bydgoszczy ul. Toruńska 55-57, tel. 52 339 30 27, mail: podyplomowe@kpsw.edu.pl

Zapisy:

• termin do 14.09.2016 r.
  • obowiązuje kolejność zgłoszeń
  • zgłoszenia prosimy przesyłać na karcie zgłoszeniowej na adres podyplomowe@kpsw.edu.pl
  • lub oddać osobiście w biurze CKPiU KPSW w Bydgoszczy ul. Toruńska 55-57

Do pobrania: