Podsumowanie IV Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Młodzieży

21 czerwca o godz. 9:00 w murach naszej Uczelni odbył się IV Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży: Moda na zdrowie, czyli o znaczeniu zdrowia w życiu nastolatka. Współorganizatorem inicjatywy była Akademia Spraw Publicznych Iuvenes Pro Publico Bono. Otwarcia Kongresu dokonała Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Filologicznych Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyzszej w Bydgoszczy, prof. KPSW, dr hab. Monika Jaworska-Witkowska.

Następnie dr Marta Małecka przeprowadziła warsztaty na temat: "Jakie ciało nosi się w tym sezonie, czyli o wzorach kultury ciała młodzieży szkolnej". Prof. nadzw. KPSW, dr hab. Maria Kuchcińska  wystąpiła natomiast z wykładem pt. "Ciało - związki frazeologiczne w służbie "spółki nudy z bezradnością, czyli edukacji zdrowotnej". O diecie i zasadach zdrowego odżywiania zebranej młodzieży opowiadała Dagna Kryszak, Dietetyk. W programie znalazł się także koncert muzyczny w wykonaniu Uczennic VII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.  Bardzo ciekawą pozycję w programie zajęły warsztaty dr Magdaleny Prentkiej, która analizowała temat miłości w odniesieniu do Titanica i the Bridges of Madison County. Temat zdrowego odżywiania powrócil w programie Kongresu podczas debaty oxfordzkiej z udziałem Uczniów VII LO w Bydgoszczy, którzy ochoczo wyrażali swe opinie i prowadzili dyskusję. Uczestnicy Kongresu mieli także okazję zobaczyć kabaret pt. "Służba zdrowia w Polsce oczami uczniów". IV Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży, będący jednodniową konferencją gimnazjalistów i licealistów województwa kujawsko-pomorskiego w całości poświęcony problemom młodych ludzi, tym razem w zakresie zdrowia, jest doskonałą inicjatywą pozwalającą młodzieży na przedstawienie swoich stanowisk oraz wzajemne wzbogacenie swej wiedzy w określonym obszarze.