Nasza uczelnia wspiera pracujące mamy

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mama w pracy". Celem konkursu organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja oraz dziennik „Rzeczpospolita" jest zwrócenie uwagi na trudności Polek w łączeniu macierzyństwa z pracą zawodową i nagradzanie tych firm, które wspierają kobiety łączące wychowywanie dzieci z pracą zawodową. W tym roku udział w konkursie wzięły 102 firmy z całego kraju, a wśród najlepszych znalazła się właśnie nasza uczelnia!

20 maja br. w Warszawie odbyła się uroczysta Gala kończąca 4. edycję popularnego plebiscytu „Mama w pracy" - organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, Rzeczpospolitą oraz MillwardBrown SMG/ KRC. Laureatami, czyli firmami najbardziej przyjaznymi pracującym mamom, okazały się:

• Danone Sp. z o.o.,
  • O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. z Lublina,
  • Centrum Edukacji „OSKAR" z Olsztyna.

Kapituła konkursu wyróżniła jeszcze 27 firm, które pomagają młodym mamom w łączeniu obowiązków macierzyńskich z zawodowymi. W tym ścisłym gronie polskich firm znalazła się Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa!

Podczas tegorocznej Gali, oprócz wręczenia statuetek i dyplomów wyróżnionym firmom, zaprezentowano również wyniki opracowane na podstawie 6429 ankiet wypełnionych przez pracowniczki zgłoszonych do konkursu firm. Z danych opracowanych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/ KRC wynika, że aż 78% kobiet w ciąży spotyka się z życzliwym traktowaniem przez przełożonych, a aż 89% z życzliwością współpracowników. Wciąż jednak kobiety napotykają na wiele trudności związanych z łączeniem obowiązków matki i pracowniczki. Wśród matek wychowujących dziecko do 4 lat, 12% ma nieprzyjemności w pracy jeśli korzysta ze zwolnienia lekarskiego, a 11% wbrew własnej woli pracuje w godzinach nadliczbowych. Oba problemy występują szczególnie często w większych firmach.

Wszystkim Paniom, które wzięły udział w tym badaniu, a tym samym przyczyniły się do wyróżnienia Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej serdecznie dziękujemy!